Sport.pl

Bogusław Kaczmarek kandydatem na trenera Lechii Gdańsk?

Dariusz Kubicki i Bogusław Kaczmarek - to najpoważniejsi kandydaci do objęcia funkcji trenera w Lechii Gdańsk.
Lechia cały czas szuka nowego trenera po tym, jak rozstała się z Pawłem Janasem. Ale poszukiwania nie są łatwe. Czesława Michniewicza, którego na ławce trenerskiej widzieli szefowie Lechii, nie chcieli w Gdansku kibica, a innego faworyta - Leszka Ojrzyńskiego, ciężko będzie wyciągnąć z Korony Kielce, bo ma tam ważny kontrakt.

Zdaniem trojmiasto.pl klub z Gdańska wybiera już tylko między dwoma nazwiskami - Dariusz Kubicki i Bogusław Kaczmarek.

O Kubickim, który jest ulubieńcem kibiców, mówi się w kontekście Lechii już od dłuższego czasu. Nazwisko Kaczmarek też przewijało się wśród kandydatów, ale chodziło o... syna Bogusława - Marcina.

Czy Kaczmarek byłby w stanie odmienić grę Lechii? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Bogusław Kaczmarek przez wiele lat był związany z Lechią, najpierw jako piłkarz, potem jako trener, zarówno grup młodzieżowych, jak i seniorskich. Największe sukcesy odnosił jednak gdzie indziej. W sezonie 2002/2003 doprowadził Groclin Grodzisk do tytułu wicemistrza Polski, a w latach 2006-2008 był asystentem Leo Beenhakkera w reprezentacji Polski. Poza tym pracował m.in. w Polonii Warszawa, Stomilu Olsztyn, Zawiszy Bydgoszcz czy GKS Bełchatów.

Teraz po latach znów może wrócić do gdańskiego klubu.

- Mocnymi kandydaturami z ostatnich dni na objęcie funkcji trenera są Bogusław Kaczmarek i Dariusz Kubicki - potwierdziła portalowi trojmiasto.pl osoba zbliżona do kierownictwa Lechii.

Cały artykuł na trojmiasto.pl przeczytasz TUTAJ

Więcej o: