Sport.pl

Prezes Lechii Bogdan Magnowski: Budżet będzie bardzo podobny jak w poprzednim sezonie

Według nowego prezesa Lechii Gdańsk Bogdana Magnowskiego budżet pierwszego zespołu na kolejny sezon będzie bardzo podobny jak w poprzednim, czyli wyniesie ok. 24 miliony zł.
W porównaniu z zapowiedziami właściciela klubu Andrzeja Kuchara sprzed kilku lat nie jest to może dużo (według jego prognoz w sezonie 2012/13 budżet miał wynosić ok. 60 mln zł), ale biorąc pod uwagę zapowiedzi o wariancie oszczędnościowym, który miał być zastosowany w nowym sezonie, nie jest też najgorzej. Oczywiście Lechia nie będzie mogła sobie pozwolić na wielkie zakupy (jak powiedział nowy trener Bogusław Kaczmarek "Lechia to nie Kuwejt"), ale przy lepszej polityce transferowej będzie możliwość wzmocnienia składu.

- Budżet Lechii w poprzednim sezonie wynosił ok. 24 miliony i podobnie będzie w kolejnym. Dopinamy wszystkie szczegóły - mówi Magnowski. - To pozwoli nam na pozyskanie dobrych zawodników i w tym temacie są już podjęte działanie. Ponadto wprowadzać będziemy wychowanków, ale to podzielimy na etapy. Nie wszystko będzie się działo w jednym sezonie. Sporo czasu zajął nam proces wyłonienia nowego trenera, ale myślę, że wybraliśmy dobrze. To nie jest trener z demobilu, to trener, który przy kilku zmianach kadrowych może zrobić w Lechii dobry wynik - dodał prezes Magnowski.Więcej o: