Łukasz Surma: Bogusław Kaczmarek musi wydobyć z nas coś, czego nie udało się znaleźć jego poprzednikom

- Fajnie byłoby gdyby w Lechii grało więcej wychowanków, bo wiem, jaka to frajda dla piłkarza grać w klubie z rodzinnego miasta. Ja sam pochodzę z Krakowa, jestem wychowankiem Wisły, ale nie dane mi było dłużej pograć w tym zespole, bo nie stawiano w nim na wychowanków - mówi kapitan Lechii Gdańsk Łukasz Surma.
O powrocie Lechii do gdańskiej tożsamości wielokrotnie wspominał trener Bogusław Kaczmarek, który chce aby w zespole biało-zielonych grało więcej wychowanków.

- To na pewno dobry kierunek, tym bardziej, że pewnie nie należy się w przerwie letniej spodziewać wielkich transferów do Lechii - podkreśla Surma. - Musimy sobie radzić tym co jest, a zadaniem trenera Kaczmarka będzie wydobycie z tych chłopaków, którzy już są w zespole, coś czego nie potrafili wydobyć jego poprzednicy. Bardzo liczę na to, że eksplodują w Lechii jakieś nowe talenty, odkrycia, ale również, na to, że my wszyscy będziemy grali lepiej niż w poprzednim sezonie. Wierzę, że jest to możliwe, w polskiej lidze naprawdę bardzo dużo można zrobić przygotowaniem fizycznym, atmosferą w zespole, wolą walki, wiarą w to co się robi. Wystarczy dać przykłady z poprzedniego sezonu Korony Kielce czy Ruchu Chorzów, gdzie udało się stworzyć fajne drużyny bez wielkich gwiazd i nakładów finansowych - mówi kapitan Lechii.

Surma pozytywnie ocenia przyjście do klubu Grzegorza Rasiaka, jednak zwraca uwagę, że bez dobrej gry środkowej linii żaden napastnik nie będzie strzelał wielu goli.

- Grzesiek to dobry, doświadczony piłkarz, ale jeśli nie będzie dostawał podań od pomocników to sam nam meczów nie wygra. Fajne jest u niego to, że on nie tylko czyha w polu karnym na podanie, ale potrafi też przytrzymać piłkę, wziąć na plecy przeciwnika i poczekać na kolegów wbiegających z drugiej linii. To bardzo ważna cecha napastnika. Liczę na to, że będzie dużym wzmocnieniem zespołu - podsumował Surma.

Czy chcesz, żeby w Lechii grało wielu wychowanków? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »