Sport.pl

Hiszpan Andreu blisko Lechii Gdańsk

29-letni pomocnik Andreu Guerao Mayoral jest bliski wzmocnienia zespołu Lechii Gdańsk. Hiszpan ustalił warunki indywidualnego kontraktu, jeśli w piątek przejdzie specjalistyczne badania medyczne, zwiąże się z klubem roczną umową.
Andreu ma już za sobą występy w polskiej ekstraklasie, przez półtora roku (wiosna 2010 i cały sezon 2010/11) był zawodnikiem Polonii Warszawa. Zagrał w 34 spotkaniach i strzelił jednego gola. Potem postawił na piłkarską egzotykę - najpierw grał w nowozelandzkim Auckland City FC, a ostatnie pół roku spędził Dinamo Tbilisi. Ale w obu klubach grał bardzo mało. Zarówno w Auckland, jak i Dinamo Tbilisi rozegrał po trzy spotkaniu, a w sumie spędził na boisku 442 minuty. Ciężko więc stwierdzić w jakiej jest w tej chwili formie, choć w Polonii spisywał się nieźle.

Andreu przygodę z piłką zaczynał w szkółce piłkarskiej FC Barcelona, ale nigdy nie przebił się w pobliże pierwszego zespołu. Następnie przeniósł się do Malagi (tam jego trenerem był Jose Mari Bakero), potem grał w Sportingu Gijon, skąd przeniósł się do warszawskiej Polonii.

Czy Andreu będzie wzmocnieniem Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Więcej o: