Sport.pl

Porażka Lechii Gdańsk z Chojniczanką Chojnice 0:1

Grająca w rezerwowym składzie Lechia Gdańsk przegrała w sparingowym meczu z Chojniczanką Chojnice 0:1.
Mecz przy ul. Traugutta trwał 3 x 30 min. W Lechii Bogusław Kaczmarek przyglądał się dziewięciu testowanym zawodnikom. Sztabowi trenerskiemu zaprezentował się Przemysław Kostuch i Grzegorz Gicewicz (obaj grali ostatnio w III-ligowym Gryfie Wejherowo), Kent Havard Eriksen (Elverum Fotball), Wojciech Zyska (Olimpia Sztum), Szymon Sadowski (Concordia Elbląg), Bartosz Czarniecki (AP Malbork), Filip Kozłowski (Gopło Kruszwica), Paweł Galik (Huragan Morąg) i Michał Dmitrzyk (Gryf 2009 Tczew).

- W tym spotkaniu ważniejsze dla nas od wyniku było przyjrzenie się na tle drugoligowego przeciwnika testowanym zawodnikom - mówił po meczu oficjalnej stronie klubu II trener Lechii Krzysztof Brede. - Teoretycznie powinni się oni wyróżniać w takim spotkaniu. Po nim mamy dobry materiał do analizy. Nie chcę mówić o konkretnych nazwiskach, ale jedni pokazali drzemiący w nich potencjał, a drudzy, że to dla nich już za wysokie progi. Teraz zapadną decyzje kto zostanie i będzie miał szansę pokazać się nie tylko w I zespole, ale również w rezerwach oraz Młodej Ekstraklasie, a komu podziękujemy - dodał Brede.

Lechia Gdańsk - Chojniczanka Chojnice 0:1 (0:0). Bramka: Dawid Juchacz (52.). Lechia: Rosa (46. Sobczak) - Wiśniewski, Kostuch, Sadowski (46. Czarniecki), Rąbczyk (46. Dmitrzyk) - Szuprytowski (46. Eriksen), Kostrzewa (46. Jaroszek), Zyska (46. Galik), Poźniak (46. Popielarz), Gicewicz (52. Kozłowski) - Sazankow (46. Bobrowski).Więcej o: