Sport.pl

T-Mobile Ekstraklasa. Kolejne wzmocnienie Lechii Gdańsk, Andreu Mayoral podpisany

W sobotę nowym piłkarzem Lechii Gdańsk został Andreu Mayoral. Hiszpan podpisał z gdańskim klubem roczny kontrakt
O zainteresowaniu Lechii Andreu mówiło się przez ostatnich kilka dni, jednak finalizacji jego transferu dokonano dopiero w sobotę. W Gdańsku czekano bowiem na wyniki testów jego testów medycznych. Andreu przeszedł je pozytywnie i w sobotę został oficjalnie nowym zawodnikiem biało-zielonych. Z podpisania przez Andreu umowy z Lechią satysfakcji nie kryje trener gdańszczan Bogusław Kaczmarek. - Szukałem piłkarza o takich predyspozycjach. Znam go z Polonii Warszawa i wiem na co go stać. Jeśli będzie dobrze przygotowany fizycznie, może być jednym z najlepszych defensywnych pomocników w lidze - przekonywał Kaczmarek.

Andreu będzie dużym wzmocnieniem? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Andreu jest drugim, po Grzegorzu Rasiaku, nowym zawodnikiem, który przyszedł do Lechii przed rozpoczęciem nowego sezonu. Na tym jednak nie koniec transferów Lechii. Do biało-zielonych dołączyć ma bowiem jeszcze Brazylijczyk Ricardinho, a na testach wciąż przebywa dwójka z Gryfa Wejherowo - Przemysław Kostuch i Grzegorz Gicewicz. - W najbliższym czasie spodziewamy się podpisania kontraktów z kolejnymi graczami. Przed otwarciem okna transferowego założyliśmy, że skład Lechii na przyszły sezon powinien być ustalony na początku okresu przygotowawczego, aby cały zespół mógł się należycie przygotować i zgrać ze sobą. Chcemy, aby nowi zawodnicy od początku rozgrywek byli jak najlepiej wkomponowani w drużynę i stanowili jej realne wzmocnienie - wyjaśnia członek zarządu Lechii Bartosz Sarnowski.

Andreu w polskiej ekstraklasie zagrał 34 mecze w barwach Polonii, w których strzelił jedną bramkę. Po odejściu z Polonii trafił do Auckland City FC, a rundę jesienną spędził w Dinamo Tbilisi. Z Lechią związał się roczną umową z opcją przedłużenia na następne 12 miesięcy.

Więcej o: