Juniorzy młodsi Lechii Gdańsk mistrzami Polski!

W ostatnim spotkaniu turnieju finałowego mistrzostw Polski U-17 juniorzy Lechii Gdańsk zremisowali z Lechem Poznań 1:1. Ten wynik wystarczył im do wywalczenia złotych medali
W poprzednich spotkaniach na turnieju rozgrywanym w Krasymstawie i Rejowcu Fabrycznym biało-zieloni pokonali Stomil Olsztyn 2:0 i Zagłębie Lubin 1:0. Te wyniki sprawiły, że w ostatnim meczu gdańszczanom potrzebny był zaledwie punkt, by wywalczyć tytuł mistrzowski.

Biało-zieloni spotkanie z Lechem zaczęli jednak fatalnie i już w 2. minucie stracili bramkę. Po szybko straconym golu młodzi lechiści od razu zabrali się do odrabiania strat, co przyniosło efekt już w 10. minucie meczu. Wówczas strzałem z dystansu popisał się Kacper Łazaj, który pewnie pokonał bramkarza Lecha, zdobywając swoją trzecią bramkę w finałowym turnieju i dając Lechii wyrównanie.

W kolejnych akcjach bliżsi zdobycia gola byli piłkarze Lechii, ale swoich szans nie wykorzystali Bartłomiej Smuczyński, Damian Kugiel, a w drugiej połowie Maciej Bancer i Przemysław Frankowski.

W samej końcówce przed szansą stanęli jeszcze gracze Lecha, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem biało-zielonych napastnik "Kolejorza" strzelił obok bramki.

Tytułu mistrzowskiego młodym lechistom pogratulował trener pierwszego zespołu biało-zielonych Bogusław Kaczmarek. - Bardzo się cieszę z tego sukcesu. Złożyły się na niego dojrzałość mentalna, umiejętności techniczne i taktyczne jakie mają ci chłopcy. Wiem co mówię, bo miałem okazję oglądać ich chociażby w meczu z Zawiszą Bydgoszcz. Tam jest co najmniej kilku zawodników, którzy przy odpowiednim wprowadzeniu w dorosłą piłkę w niedalekiej przyszłości mogą wzmocnić pierwszy zespół i będzie z nich naprawdę wiele pociechy. Tak jak kiedyś z zawodników pokroju Jarosława Bieniuka, Grzegorza Króla, Tomka Dawidowskiego czy Marka Zieńczuka. Nie możemy tego potencjału zmarnować, a wtedy Lechia zacznie odzyskiwać swoją tożsamość i będzie mogła korzystać z talentu oraz umiejętności wielu wychowanków przez lata - przyznał Kaczmarek na oficjalnej stronie gdańskiego klubu.

Przypomnijmy, że w minionym tygodniu tytuł mistrza Polski zdobyli juniorzy starsi Arki Gdynia. Można więc powiedzieć, że Trójmiasto jest w tym roku stolicą polskiego futbolu w juniorskim wydaniu.

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:1 (1:1)

Bramka dla Lechii : Łazaj 10.

Skład Lechii : Jajkowski - Skibowski, Sidor, Bejrowski, Malanowski - Czerwiński (55. Bancer), Frankowski, Dawidowicz, Łazaj (62. Gorczyca), Smuczyński (74. Sypniewski) - Kugiel