Jarosław Bieniuk piłkarzem Lechii Gdańsk! [AKTUALIZACJA]

Jarosław Bieniuk został nowym piłkarzem Lechii. Obrońca związał się z gdańskim klubem dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenie o kolejny rok.
Bieniuk, który jest wychowankiem Ogniwa Sopot, ale piłkarsko dorastał w Lechii, wraca do Gdańska po 14 latach! W tym czasie grał w Amice Wronki, tureckim Antalyaspor oraz Widzewie.

- Jarek chce grać w Lechii, my również przyjmiemy go z otwartymi rękami. Jest tylko jeden warunek: musi on rozwiązać swój kontrakt z Widzewem, bo na ewentualny transfer funduszy nie mamy - mówił w niedzielę trener biało-zielonych Bogusław Kaczmarek.

Stało się to już w poniedziałek, Bieniuk rozstał się z łódzkim klubem za porozumieniem stron. Co oczywiste nie znalazł się również w kadrze 23 piłkarzy Widzewa, którzy udali się na obóz do Kleszczewa.

- Rozwiązaliśmy kontrakt z Jarkiem Bieniukiem i zawodnik kończy współpracę z Widzewem - przyznał rzecznik prasowy klubu Michał Kulesza.

Piłkarz szybko ustalił warunki umowy z Lechią, przeszedł również testy medyczne. Z klubem z Gdańska związał się dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia go o kolejny rok.

- Znam Jarka, podobnie jak jego ojca, od wielu lat. W czasach juniorskich grał w Lechii w zespole Józka Gładysza, z którego wyszli m.in. Marek Zieńczuk, Tomek Dawidowski czy Grzesiu Król. Liczę na jego doświadczenie i spore umiejętności. Powinien on również wnieść do gry defensywnej zespołu dużo spokoju - zaznacza szkoleniowiec biało-zielonych.

33-letni Bieniuk to środkowy obrońca, a w Lechii spotka swojego niedawnego partnera z centrum defensywy Sebastiana Maderę. Być może więc parę środkowych obrońców w nadchodzącym sezonie tworzyć będą w gdańskim zespole byli widzewiacy. Madera wydaje się pewniakiem do gry w pierwszym składzie, Bieniuk musi wygrać rywalizację z Krzysztofem Bąkiem oraz Rafałem Janickim.

Ten drugi z powodu naderwania mięśnia czworogłowego jest w tej chwili wyłączony z zajęć, a do treningu z pełnymi obciążeniami młody obrońca Lechii będzie mógł wrócić za ok. 10 dni.

Bieniuk będzie dużym wzmocnieniem dla Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »