Sport.pl

Ricardinho: Chciałbym zostać w Lechii Gdańsk

Temat gry Ricardinho w Lechii Gdańsk przewijał się już od końca czerwca, ale Brazylijczyk do trenującego we Wronkach gdańskiego zespołu dołączył dopiero w czwartek. O tym czy pomocnik podpisze kontrakt z Lechią zadecyduje trener Bogusław Kaczmarek. Sam zawodnik chciałby zostać piłkarzem biało-zielonych
- Z końcem czerwca skończył się mój kontrakt z Wisłą Płock. Mój brazylijski menedżer szukał dla mnie mocnego klubu w Europie. Byłem na sprawdzianach, ale ostatecznie jestem w zespole Lechii. Jeszcze nie wiem, czy tutaj zostanę. Wiele zależy od oceny trenera. Nie mam wątpliwości, że Lechia ma mocny zespół i naprawdę wielu ciekawych piłkarzy. Chciałbym tutaj zostać, ale muszę to potwierdzić swoją postawą na boisku - mówi Ricardinho w wywiadzie udzielonym oficjalnej stronie Lechii.

O jego przyjściu do gdańskiego zespołu mówiło się już od dłuższego czasu. Ricardinho przeszedł już nawet testy medyczne, jednak umowy póki co nie podpisał. - Nie chciałbym już do tego wracać. rzeczywiście byłem blisko, ale gdy wyjechałem na krótki urlop do Brazylii wiele się zmieniło. Ostatecznie jednak tu jestem i skupiam się na tym, by przekonać trenera do siebie - wyjaśnia Brazylijczyk.

Jeśli Ricardinho trafiłby do Lechii, będzie drugim Brazylijczykiem w zespole biało-zielonych. Od 2010 roku w Lechii gra bowiem jego rodak Deleu. - Fajnie, że go tutaj spotkałem, bo to sympatyczny gość i od samego początku bardzo mi pomaga w tym, bym się tutaj dobrze czuł. Nie wszyscy piłkarze z Brazylii są tak życzliwi i pomocni jak Deleu. Obiecuję jednak, że jeśli tu zostanę, to więcej czasu poświęcę na naukę waszego języka, by móc samemu się komunikować - podkreśla Ricardinho.

Pełną treść wywiadu z Ricardinho znajdzie na stronie lechia.pl

Czy Ricardinho powinien zostać w Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Więcej o: