Jakub Wilk zgłoszony przez Lecha Poznań do Ligi Europejskiej. Ale wciąż może wrócić do Lechii Gdańsk

Jakub Wilk, który w rundzie wiosennej był wypożyczony z Lecha Poznań do Lechii Gdańsk i znacznie przyczynił się do utrzymania biało-zielonych w ekstraklasie, został przez trenera ?Kolejorza? Mariusza Rumaka włączony do kadry zespołu na rozgrywki Ligi Europejskiej. Ale wciąż jest na sprzedaż.
Włączenie Wilka do składu nie oznacza, że jego notowania u trenera Rumaka nagle wzrosły. Przyczyna jest bardziej prozaiczna - w ostatnich dniach z Lecha odeszło dwóch zawodników (Siergiej Kriwiec do chińskiego Jiangsu Sainty, a Kamil Drygas do Zawiszy Bydgoszcz), z kolei Łukasz Trałka odniósł kontuzję i kadra zgłoszona wcześniej do Ligi Europy skurczyła się z 22 do 19 zawodników. Jedno ze zwolnionych miejsc zajął właśnie Wilk.

27-letni lewy pomocnik (lub obrońca) wciąż ma jednak wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu, choć jeśli pokaże się w najbliższych tygodniach z dobrej strony być może w Lechu jednak zostanie (w identycznej sytuacji jest Jacek Kiełb, o którym również mówiło się w kontekście wzmocnienia gdańskiego zespołu).

Co na to wszystko Lechia? Trener biało-zielonych Bogusław Kaczmarek z chęcią widziałby Wilka w składzie swojego zespołu, ale przeszkodą jest cena. Lech chce za swojego piłkarza ok. 700 tys. zł, a to dla gdańskiego klubu zdecydowanie za dużo. Jeśli działacze z Poznania nieco spuszczą z tonu być może temat powrotu Wilka do Gdańska powróci.

- On tu się bardzo dobrze zaaklimatyzował, dostał w Lechii szansę i z powodzeniem mógłby dalej tu grać - mówi trener Kaczmarek. - My mamy jednak określone możliwości finansowe, póki co cena jest zaporowa. Zobaczymy jak dalej rozwinie się sytuacja - dodaje szkoleniowiec Lechii.