Sport.pl

Rosjanie kupią Lechię Gdańsk? Oferują 7 milionów euro!

Zakupem większościowego pakietu akcji Lechii Gdańsk zainteresowana jest firma z Rosji - informuje dziennik ?Fakt?. Rosjanie oferują aż 7 milionów euro.
Lechia jest na sprzedaż od dłuższego czasu, a potencjalnych kupców było już kilku. Najpierw mówiło się o Józefie Wojciechowskim, potem o niemieckim konsorcjum ETL Gruppe należącym do niemieckiego milionera Franza-Josefa Wernze, gdzieś w tle pojawiał się również polski biznesmen Marek Profus. Jednak właściciel większościowy Lechii Andrzej Kuchar jedyną oficjalną ofertę odkupienia udziałów złożył miastu Gdańsk, chcąc za nie 11 milionów zł.

Wspomniani Niemcy z ETL Gruppe oferowali ponoć 4,3 miliona euro, ale Kuchar czekał na lepszą propozycję. Według "Faktu" taka właśnie pojawiła się z Rosji. Jedna z tamtejszych firm oferuje aż 7 milionów euro, a transakcja jest w fazie finalizacji.

- Mogę jedynie potwierdzić, że Andrzej Kuchar zwrócił się do miasta Gdańsk z ofertą odkupienia od niego akcji. Na temat innych nabywców nie będę się wypowiadał - powiedział "Faktowi" przewodniczący rady nadzorczej Lechii SA, Piotr Kuriata.

Więcej na ten temat >przeczytasz na stronie "Faktu"

Więcej o:
Komentarze (19)
Rosjanie kupią Lechię Gdańsk? Oferują 7 milionów euro!
Zaloguj się
 • tinekmarcin

  Oceniono 16 razy 12

  Nie "cały klub" tylko większościowy pakiet akcji... pomyślcie i czytajcie zanim cokolwiek napiszecie !?

 • krzysiek2608

  Oceniono 17 razy 11

  W średnich ligach tyle kosztuje dobry pomocnik a sprzedać cały klub 2 miliony drożej od Adriana M. z poloni to jakaś kpina ale jak nikt nie chce dać wjęcej to tak bywa jaki kraj takie ceny a ciekawe ile warta jest Legia

 • scooby666

  Oceniono 20 razy 8

  7 milionów euro za cały klub? :D Toż to majątek.... zaraz zaraz... Czy w mocnych ligach nie sprzedaje się za tyle jednego piłkarza? ;)

 • rajcerek

  Oceniono 13 razy 7

  to i tak lepiej niż za Polonie Warszawa

 • dungala

  Oceniono 15 razy 7

  I bardzo dobrze sprzedać i będzie spokój tylko pge arena na mecze to za kasę i zero sponsoringu z kasy gdańska .Czystą ekonomia i będzie git.

 • rakcancer

  Oceniono 12 razy 6

  na serio. kto o zdrowych zmyslach inwestowalby w polska lige? tylko ci co chca tam prac brudne pieniadze....

 • mp6bjzb

  Oceniono 10 razy 6

  Dla porównania - Thiago Silva poszedł za 6 razy więcej :) Ale widać przecież na każdym kroku jak nasza piłka odstaje od europejskiej.

 • nostradamuspl

  Oceniono 17 razy 1

  az 7 milionow???

  to sa normalne jaja, psie pieniadze jak w Afryce.

  kiedy my sie w koncu zaczniemy cenic?????????????????

 • anasz

  0

  Polonię tez kupią, tzn obecnie Katowice.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX