Grzegorz Rasiak z Lechii Gdańsk: Kacprzycki? Co za potencjał!

W dotychczasowych czterech spotkaniach sparingowych nowy napastnik Lechii Gdańsk Grzegorz Rasiak strzelił dwa gole. Piłkarz biało-zielonych chciałby dobrą formę strzelecką utrzymać również w meczach ekstraklasy
Od kilku sezonów największym przekleństwem Lechii jest gra jej napastników. Gracze, którzy w Gdańsku mieli zdobywać bramki seriami, w biało-zielonej koszulce często zatracali swoją skuteczność. Tak było choćby z Ivansem Lukjanovsem czy Fredem i Bensonem i Josipem Tadiciem. Kłopoty z trafianiem do siatki miał również ostatnio Piotr Grzelczak. Fatalną passę ma przełamać Rasiak. Były reprezentant Polski strzelił bramki w dwóch sparingach Lechii - z Wisłą Kraków i Stomilem Olsztyn. W poprzednim klubie Rasiak nie był jednak czołowym snajperem. W 12 meczach zdołał strzelić tylko dwa gole, w tym jeden Lechii na PGE Arenie. - W Jagielloni Białystok faktycznie niewiele strzelałem, ale to wynikało z tego, że też niewiele grałem. Myślę, że jak dostanę więcej szans to i bramek postaram się więcej strzelić. Cieszę się, że w Lechii zagrałem w sumie w czterech sparingach po połówce - łącznie 180 minut - i strzeliłem dwie bramki, a przy dwóch kolejnych miałem udział - mówi Rasiak w wywiadzie dla oficjalnej strony Lechii.

Obecność Rasiaka w drużynie Lechii ma również inny cel. Trener Bogusław Kaczmarek liczy, że Rasiak dzięki swojemu doświadczeniu pomoże młodym piłkarzom biało-zielonych w doskonaleniu swoich umiejętności. Z lekcji udzielanych m.in. przez Rasiaka korzysta chociażby Łukasz Kacprzycki, który w meczu przeciwko Stomilowi strzelił jedną z bramek. - Bez wątpienia Łukasz ma duży potencjał, jest bardzo szybkim zawodnikiem. Strzelił swoją pierwszą bramkę w pierwszym zespole Lechii, więc chwała mu za to. Kilka razy już wcześniej pokazał się na skrzydle, w poprzednim meczu sparingowym z Concordią Elbląg też zaliczył asystę. Trzeba się z tego cieszyć i to na pewno jest dla Lechii perspektywiczny chłopak - ocenił młodszego kolegę Rasiak.

Cały wywiad z Grzegorzem Rasiakiem przeczytasz na stronie lechia.pl