Multisportowa PGE Arena? W planach nie tylko Lechia Gdańsk, ale także żużel i biathlon

Arena Gdańsk Operator, która od niedawna zarządza PGE Areną Gdańsk ma już plany na zagospodarowanie obiektu. Oczywiście głównym punktem będą mecze piłkarskiej ekstraklasy z Lechią Gdańsk w roli głównej, ale jak przyznaje prezes operatora Borys Hymczak, być może zobaczymy tam również zawody biathlonowe i żużlowe.
Przez rok działalności PGE Areny, poza piłką nożną, poprzedni zarządcza stadionu Lechia Operator nie uraczył nas żadnymi sportowymi spektaklami. Stadion wygenerował za to ponad pięć milionów start.

- Zapraszamy wszystkie dyscypliny, łącznie z zimowymi. Już myślimy nad projektem zawodów biathlonowych. Bardzo chcielibyśmy gościć u siebie żużel. Jednak nie jestem w stanie powiedzieć, czy Gdańsk zdoła przejąć Grand Prix Leszna - mówi na łamach Przeglądu Sportowego Hymczak.

Nowy operator postanowił w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat spłacić wierzycieli i wyjść na zero. Roczny koszt utrzymania PGE Areny to 8-10 mln zł. W uzyskaniu więksych dochodów maja pomóc również bardziej dostępne dla kibiców z zasobnym portfelem oraz branży biznesowej loże.

- Elementem blokującym była cena. Chodziło również o zaproponowanie czegoś więcej niż tylko mecze ekstraklasy. Obecnie będzie można z loży korzystać 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. 10-osobową lożę na sezon można wynająć, płacąc od 130 tysięcy złotych - dodaje Hymczak.