Sport.pl

Piłkarz Lechii Gdańsk Levon Hajrapetjan naraził się trenerowi Bogusławowi Kaczmarkowi

Po sparingowym, przegranym 0:2 meczu Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice, bardzo zdenerwowany na swoich piłkarzy był trener biało-zielonych Bogusław Kaczmarek. Według dziennika ?Fakt? najbardziej dostało się Lewonowi Hajrapetjanowi, którego szkoleniowiec Lechii chciał usunąć z zespołu!
- Nie potrzebuję w drużynie zawodnika, który myślami jest gdzie indziej - grzmiał po meczu Kaczmarek mając na myśli ewentualny transfer Hajrapetjana do ukraińskiej Tawariji Symferopol oraz czekających go niedługo meczach w narodowej reprezentacji. W spotkaniu z Piastem Hajrapetjan zagrał wyjątkowo słabo, popełnił wiele błędów. Jednak po weekendzie emocje nieco opadły, a według "Faktu" znacznie przyczyniła się do tego wizyta na treningu Lechii opiekuna i zarazem wujka piłkarza Sarkisa Chaczateriana. Ten przekonał go, że Hajrapetjan nie chce odchodzić z klubu i ma zamiar wypełnić obowiązujący jeszcze przez rok kontrakt z Lechią.

Lechia poznała też swojego rywala w 1/16 finału Pucharu Polski. Zmierzy się w nim z I-ligową Bogdanką Łęczna. Spotkanie odbędzie się 11 sierpnia. Rywala wyłonił mecz pomiędzy Stomilem Olsztyn i Bogdanką. Lepszy okazał się zespół z Łęcznej, który po dramatycznym spotkaniu wygrał 3:2, choć jeszcze na 11 minut przed końcem 2:1 prowadzili gospodarze. Jednak gole Tomasa Pesira w 79 min oraz Sebastiana Szałachowskiego w 90 min (pierwszą bramkę dla Bogdanki zdobył Tomasz Ropiejko) dał zwycięstwo Bogdance.

Spotkanie w Olsztynie obserwował jeden z asystentów trenera Lechii Bogusława Kaczmarka, Maciej Kalkowski.

- Zespół z Łęcznej wygrał to spotkanie dość szczęśliwie, w przekroju całego meczu to Stomil był lepszy. Olsztynianie grali bardziej kombinacyjnie. O wyniku tak naprawdę zdecydowały dwa stałe fragmenty gry i kontry nie wykorzystane przez gospodarzy - ocenił spotkanie dla strony lechia.pl trener Kalkowski. - Gracze Bogdanki wykazali się większym doświadczeniem. Czeka nas na pewno bardzo trudny wyjazd. Łęczna to zespół wysoki, mający bardzo dobre warunki fizyczne i nastawiony na grę z kontry - dodał.

Hajrapetian powinien odejść? Lechia poradzi sobie z Bogdanką? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Więcej o: