Lechia Gdańsk podgląda rywali. Pod lupą Pogoń Szczecin

Mimo że nowy sezon ekstraklasy dla piłkarzy Lechii Gdańsk rozpocznie się 20 sierpnia, sztab szkoleniowy biało-zielonych już teraz bacznie przypatruje się najbliższym przeciwnikom gdańskiej drużyny. Pod lupą trenerów Lechii znalazła się Pogoń Szczecin, z którą gdańszczanie spotkają się w drugiej kolejce
Okazją do obserwacji gry beniaminka ekstraklasy był mecz Pogoni z Olimpią Grudziądz w Pucharze Polski. - Chcieliśmy zobaczyć zespół Pogoni w ich oficjalnym spotkaniu. Pojechaliśmy obserwować organizację gry szczecińskiego zespołu w ofensywie i defensywie, jak i przy stałych fragmentach. Zebraliśmy materiał, który przeanalizujemy i wybierzemy z niego to, co będzie dla nas najistotniejsze - tłumaczy II trener Lechii Krzysztof Brede w rozmowie z portalem lechiagdansk.tv.

- Ten materiał posłuży nam do przygotowania się pod kątem gry z Pogonią w drugiej kolejce ekstraklasy. Informacje, które tam zebraliśmy z jednej strony utwierdzą nas w tym, co do tej pory wiedzieliśmy o tym zespole, z drugiej zaś mogą otworzyć oczy na pewne sytuacje, które mogą mieć kluczowe znaczenie podczas spotkania w Szczecinie - przekonuje Brede.

Lechia z Pogonią zagra w poniedziałek 27 sierpnia o 18.30.

Czy obserwacje rywala okażą się przydatne w meczu z Pogonią? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »