Sport.pl

Piotr Brożek na pewno jest zdrowy? Musi przejść dodatkowe badania

Warunkiem do podpisania kontraktu Piotra Brożka z Lechią Gdańsk było pozytywne przejście testów medycznych przez piłkarza. Brożek przeszedł już pierwsze badania, ale czekają go kolejne.
Mimo że Brożek już we wtorek ustalił z Lechią warunki swojej umowy, ta nie mogła zostać podpisana bez testów medycznych piłkarza. Brożek podczas gry w tureckim Trabzonsporze doznał bowiem poważnej kontuzji pęknięcia kości strzałkowej. Zbagatelizowany przez tureckich lekarzy uraz okazał się na tyle poważny, że piłkarzowi groziła nawet martwica nogi. Brożka do zdrowia doprowadzili dopiero lekarze Wisły Kraków. Przed podpisaniem umowy z Brożkiem Lechia wysłała jednak piłkarza na testy medyczne do poznańskiej kliniki Rehasport.

Brożek jest już po badaniach w Poznaniu, ale okazało się, że na tym nie koniec. Konieczna jest bowiem kolejna tura, bardziej szczegółowych badań i to być może nawet w dwóch innych klinikach. Dopiero po tym będzie wiadomo, czy piłkarz podpisze umowę z Lechią, która chce mieć 100-procentową pewność, że piłkarz jest w pełni zdrowy.

Więcej o: