Sport.pl

Jacek Kiełb z Polonii Warszawa o swojej bramce strzelonej Lechii Gdańsk: Wyszło ładnie? To dziękuję

W poniedziałkowym meczu Lechii Gdańsk z Polonią Warszawa (1:3) Jacek Kiełb strzelił ostatnią bramkę, pieczętującą wygraną gości. Gol był niezwykłej urody, Kiełb strzelił go bowiem lobem z ok. 30 m. - Wyszło ładnie, tak? A to dziękuję - cieszył się Kiełb w wywiadzie udzielonym portalowi Ekstraklasa.net.
Postawa Polonii w meczu z Lechią dla wielu była dużym zaskoczeniem. Drużyna targana organizacyjnym zamieszaniem pokazała jednak, że w najważniejszym momencie potrafi się zmobilizować i stanąć na wysokości zadania. - Nie powiedziałbym, że było to łatwe spotkanie, ale szybko ułożyło się po naszej myśli. Już w 3. minucie prowadziliśmy. Lechia co prawda wyrównała, ale my graliśmy na tyle konsekwentnie, by po raz drugi wyjść na prowadzenie. Rywal w drugiej części się otworzył, szukając wyrównania. Zostawiali nam sporo miejsca. W końcówce wyprowadziliśmy zabójczą kontrę, którą mnie udało się zwieńczyć golem - opisał Kiełb w wywiadzie dla Ekstraklasa.net.

Bramka Kiełba była rzadkiej urody. Skupiona na gonieniu wyniku Lechia przerzuciła wszystkie siły pod bramkę Polonii, z tyłu zostawiając tylko Marcina Pietrowskiego i bramkarza Michała Buchalika. Po rzucie wolnym biało-zielonych piłkę wypiąstkował Mariusz Pawełek, ta trafiła do Pawła Wszołka, który szybkim podaniem uruchomił Kiełba. Ten minął niepewnie interweniującego poza polem karnym Buchalika i sprytnym lobem skierował piłkę do siatki.

Co o bramce miał do powiedzenia szczęśliwy strzelec? - Jednym kontem oka kontrolowałem piłkę, drugim właśnie jego. Zauważyłem, że biegnie w moim kierunku, więc zdecydował się na decyzję, by go przerzucić. Wyszło ładnie, tak? A to dziękuję. Cieszę się z takiego debiutu, ale chciałbym podtrzymać tę formę w następnych meczach - podsumował Kiełb.

Cała rozmowa z Kiełbem na Ekstraklasa.net.

Więcej o:
Komentarze (3)
Jacek Kiełb z Polonii Warszawa o swojej bramce strzelonej Lechii Gdańsk: Wyszło ładnie? To dziękuję
Zaloguj się
 • okazejszyn

  Oceniono 10 razy 8

  No to zarzad Lecha moze do jasnej dziwki w koncu zobaczy kogo sie pozbyl!!!!!!!!!!!

 • mario2527

  Oceniono 7 razy 7

  "Jednym KONTEM oka kontrolowałem piłkę..."
  OMG. :-)

 • kobietaopilcenoznej

  Oceniono 3 razy 3

  I niech mi ktoś powie, że Czarne Koszule nie rodzą się na nowo po tym jak Wojciechowski odszedł?
  opilcenoznej.blogspot.com/2012/08/pewniak-bukmacherow-zawiod.html?showComment=1345534170414#c2595749046943904164

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX