Sport.pl

Robert Kolendowicz z Pogoni Szczecin przed meczem z Lechią Gdańsk: Jesteśmy beniaminkiem i twardo stąpamy po ziemi

W pierwszym meczu nowego sezonu ekstraklasy Pogoń Szczecin rozgromiła Zagłębie Lubin 4:0. Przed meczem z Lechią Gdańsk pomocnik Pogoni Robert Kolendowicz przekonuje, że jego drużyna musi zachować chłodną głowę
- Zagraliśmy dopiero jedną kolejkę i nie ekscytujemy się tym rezultatem. To już historia. Teraz staramy się skupiać tylko na tym co będzie, a najważniejszy jest dla nas poniedziałkowy mecz z Lechią - mówi Kolendowicz w rozmowie z portalem pogon.v.pl.

Pomocnik szczecinian przekonuje, że Lechia nie będzie stanowiła tajemnicy dla graczy Pogoni. - Nasz sztab szkoleniowy przygotował zespół pod każdy wariant. Na pewno będziemy znali schematy gry Lechii. Jesteśmy optymistami przed tym spotkaniem, jednak głowy też mamy chłodne i za bardzo się nie podpalamy. Trzeba pamiętać, że nadal jesteśmy beniaminkiem w ekstraklasie, bo choć pierwsza kolejka była dla nas fantastyczna, to dalej stąpamy twardo po ziemi.

Kolendowicz przyznaje, że Lechia będzie dla Pogoni trudnym rywalem, mimo iż gdańszczanie słabo zaprezentowali się w meczu pierwszej kolejki z Polonią Warszawa. - Lechia może zagęścić środek pola, ale nasi pomocnicy mogą sobie z tym poradzić. Nasza siła tkwić będzie w zespołowości, ale jesteśmy też przygotowani na warianty, w których przeciwnik będzie chciał blokować nasze atuty - zaznacza pomocnik Pogoni.

Cały wywiad z Robertem Kolendowiczem na stronie pogon.v.pl

Czy Lechia zastopuje rozpędzoną Pogoń? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Więcej o: