Drugi trener Lechii Gdańsk Krzysztof Brede przed meczem z Koroną Kielce: Będziemy musieli pokazać naszą mądrość

Lechia Gdańsk do meczu z Koroną Kielce przystąpi podbudowana zwycięstwem nad Pogonią Szczecin. Kielczanie z kolei w dwóch meczach nie zdobyli jeszcze punktu. Jednak jak przekonuje asystent Bogusława Kaczmarka, Krzysztof Brede te wyniki nie będą miały dla przebiegu meczu żadnego znaczenia
- Siła Korony oparta jest na zespołowości. Widać w zespole odciśniętą rękę trenera Leszka Ojrzyńskiego, który każe grać swoim zawodnikom agresywnie i z determinacją. Korona od pierwszych minut rzuca się na rywala i chce narzucić mu swój styl gry, co jes t bardzo niewygodne dla przeciwnika - charakteryzuje najbliższego rywala Lechii Brede. - W sztabie szkoleniowym dobierzemy jednak taką taktykę i takich jej wykonawców, by przyniosła nam ona sukces. Naszą mądrość ujawni się wówczas, kiedy będziemy potrafili znaleźć receptę na atuty rywali i skutecznie odpowiedzieć naszą dobrą grą - dodaje drugi trener biało-zielonych.

Czy przeciwko Koronie szansę na występ otrzymają również młodzi zawodnicy?. W meczu z Pogonią w barwach Lechii zadebiutował Łukasz Kacprzycki, na swoją szansę czeka Wojciech Zyska. Również Adam Duda w dwóch pierwszych meczach Lechii nie pojawił się na boisku nawet na minutę. - Nie dyskryminujemy piłkarzy ze względu na ich wiek. Pod uwagę bierzemy przede wszystkim formę sportową i umiejętności. Młodym piłkarzom tych cech nie brakuje, jedyne w czym ustępują starszym kolegom to boiskowe cwaniactwo. A tego będą mogli nauczyć się tylko poprzez udział w meczu - przekonuje Brede.

Całość wywiadu z Krzysztofem Brede na portalu lechiagdansk.tv