Sport.pl

Andreu z Lechii Gdańsk odważnie: Możemy wygrać każde spotkanie w ekstraklasie

Do ostatnich chwil ważyły się losy Andreu, który liczył, że uda mu się wyleczyć kontuzję mięśnia przywodziciela przed meczem Lechii Gdańsk z Koroną Kielce. Ostatecznie Hiszpan nie znalazł się w kadrze meczowej, ale wierzy, że gdańszczan stać na wygraną w Kielcach
Nie jestem szczęśliwy, że nie udało mi się dojść do pełni zdrowia. To nie jest poważna kontuzja, ale nie chciałem stracić naszego spotkania z Koroną. Ale zachowuję spokój i mam nadzieję, że będę w pełni sił już przed naszym następnym spotkaniem z Piastem - mówi Andreu.

- Wiem, że chłopaków czeka ciężkie zadanie, bo Korona to, wbrew wynikom z pierwszych dwóch spotkań, bardzo dobry zespół. W zeszłym sezonie spisywali się naprawdę nieźle i udało im się zatrzymać w drużynie większość zawodników, co działa na ich korzyść. Ale jeśli my zaprezentujemy się na takim poziomie jak przeciwko Pogoni Szczecin, to wierzę, że jesteśmy w stanie wygrać z Koroną - zapewnia hiszpański pomocnik Lechii. Jak przekonuje Andreu biało-zieloni podnieśli się po fatalnej inauguracji sezonu, kiedy na własnym stadionie przegrali z Polonią Warszawa 1:3.

- Jesteśmy w bardzo dobrej formie fizycznej, także nasze podejście psychiczne wyraźnie poprawiło się po wygranej w Szczecinie. Po pierwszym meczu byliśmy mocno przybici, ale teraz odbudowaliśmy się i mogę powiedzieć z 200% pewnością, że Lechię stać na to, żeby wygrać każde spotkanie w tej lidze, zaczynając od sobotniego meczu z Koroną - mówi odważnie Andreu.

Więcej o: