Piłkarze Lechii Gdańsk promują polską ekstraklasę w Europie. Z Jagiellonią Białystok znów zagrają w poniedziałek

W 7. kolejce T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Lechii Gdańsk już po raz trzeci w tym sezonie zagrają w poniedziałek w meczu transmitowanym przez Eurosport 2 - na wyjeździe z Jagiellonią Białystok (8 października, początek meczu tradycyjnie o godz. 18.30). Pozostałe zespoły tego dnia zaprezentowały się (lub zaprezentują) conajwyżej raz, a mistrz Polski Śląsk Wrocław oraz wicemistrz Ruch Chorzów w ogóle!
W poprzednim sezonie Lechia również bardzo często grała w poniedziałki, ale głównie kiedy podejmowała rywali na pięknej PGE Arenie. Chodziło o ładne pokazanie ligi w stacji Eurosport 2, która transmituje do ponad 20 krajów właśnie mecze kończące każdą kolejkę. Jednak tym razem to uzasadnienie nie ma potwierdzenia, bo dwa z trzech poniedziałkowych spotkań Lechia zagra(ła) na wyjeździe: w 2. kolejce w Szczecinie z Pogonią i w 7. kolejce z Jagiellonią. U siebie zmierzyła się w poniedziałek tylko na inaugurację sezonu z Polonią Warszawa.

Co jeszcze ciekawsze z piętnastu pozostałych drużyn ekstraklasy, żadna w tym czasie (czyli siedem kolejek) nie zagra w poniedziałek częściej niż raz, a cztery w ogóle! W tym gronie są Śląsk Wrocław (mistrz Polski), Ruch Chorzów (wicemistrz Polski), Zagłębie Lubin oraz Korona Kielce. Wychodzi więc na to, że Ekstraklasa SA wybrała zespół Lechii do promowania polskiej ligi w Europie, a piłkarzom biało-zielonych pozostaje polubić poniedziałki.

Terminarz 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

5 października (piątek): Ruch Chorzów - GKS Bełchatów, godz. 18, Legia Warszawa - Wisła Kraków, godz. 20.30.

6 października (sobota): Korona Kielce - Zagłębie Lubin, godz. 13.30, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze, godz. 15.45, Lech Poznań - Piast Gliwice, godz. 18.

7 października (niedziela): Widzew Łódź - Pogoń Szczecin, godz. 14.30, Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa, godz. 17.

8 października (poniedziałek): Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, godz. 18.30.

Lechia to dobry ambasador polskiej ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »