W meczu Młodej Ekstraklasy Lechia Gdańsk pokonała Polonię Warszawa. Grali zawodnicy pierwszego zespołu

W meczu Młodej Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała z Polonią Warszawa 4:2. W zespole zwycięzców zagrali m.in. zawodnicy pierwszego zespołu Marcin Pietrowski, Piotr Grzelczak, Krzysztof Bąk oraz bramkarz Bartosz Kaniecki.
Tym samym Lechia odniosła czwarte zwycięstwo w szóstym meczu ligowym i w tabeli ME awansowała na 2. miejsce. Trener Józef Gładysz mógł w tym meczu skorzystać ze wspominianych zawodników z ekstraklasowej drużyny, z kolei w zespole Czarnych Koszul jedynym starszym zawodnik był Izraelczyk Aviram Baruchyan. Biało-zieloni pierwszą bramkę zdobyli w 26 minucie, kiedy to Andrzej Kaszuba ładnym strzałem zza linii pola karnego pokonał bramkarza Polonii. Osiem minut później na 2:0 podwyższył Łukasz Wiśniewski. Drugą część meczu lepiej zaczęli warszawianie, którzy w 56 minucie po strzale Baruchyana zdobyli bramkę kontaktową. Goście uwierzyli wówczas, ze mogą z Gdańska wywieźć jakiś punkt, jednak dwie bramki zdobyte przez Kacpra Łazaja, przesądziły o tym, że trzy punkty zostały w Gdańsku. Wynik mógł być nawetwyższy, lecz kilku dogodnych sytuacji nie wykorzystał Grzelczak. W końcówce Polonia zdobyła jeszcze drugą bramkę.

Lechia Gdańsk ME - Polonia Wwarszawa ME 4:2 (2:0). Bramki: Kaszuba (26.), Ł. Wiśniewski (34.), Łazaj (59., 84.) - Baruchyan (56.), Hernik (89.). Lechia ME: Kaniecki - Bielawski, Zbrzyzny, Bejrowski, Jaroszek - Ł. Wiśniewski (55. Wrzask), Bąk (46. Pietrowski), Kaszuba (88. Preizner), Czerwiński (86. Dawidowicz), Łazaj - Grzelczak.