Były piłkarz Lechii Gdańsk Luka Vucko znalazł klub. Na Węgrzech

Były obrońca Lechii Gdańsk Luka Vucko kontrakt z gdańskim klubem rozwiązał w maju, ale nowe miejsce pracy znalazł dopiero po niemal czterech miesiącach. Chorwat w obecnym sezonie grać będzie w węgierskim Pecsi MFC.
Vucko grał w Lechii półtora sezonu, a umowę miał ważną do czerwca 2013 r. Jednak wobec zmiany filozofii funkcjonowania gdańskiego klubu (mniej obcokrajowców niż do tej pory) obie strony doszły do porozumienia i przedwcześnie rozwiązały kontrakt.

Chorwacki obrońca nowego klubu szukał bardzo długo, wreszcie znalazł go na Węgrzech.

Pecsi MFC to średniak tamtejszej ekstraklasy, choć raczej z tendencjami do bronienia się przed spadkiem. W poprzednim sezonie zajął 12. miejsce (na 16 drużyn), w tym po 6. kolejkach jest na pozycji jedenastej (tylko punkt przewagi na strefą spadkową).

Co ciekawe największym problemem zespołu wcale nie jest obrona, gdyż do tej pory stracił on raptem siedem goli (lepszą defensywę mają tylko cztery zespoły), ale atak (zaledwie sześć goli). Kierownictwo klubu oraz trener uznali jednak, że przyda im się solidny, doświadczony obrońca.

Największą gwiazdą Pecsi MFC jest nigeryjski napastnik Solomon Okoronkwo, który przez kilka sezonów grał w Hercie Berlin (38 meczów w Bundeslidze, cztery gole), ma również za sobą występy w reprezentacji swojego kraju. Epizod w Bundeslidze miał też jego rodak Eke Uzoma (SC Freiburg). Poza nimi w kadrze węgierskiego klubu próżno szukać znanych nazwisk, jednak w przeszłości w zespole Pecsi MFC występował m.in. były reprezentant Polski Robert Warzycha.

Vucko szanse na debiut w nowym klubie będzie miał 16 września, kiedy jego zespół zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem tabeli Gyori ETO FC.

Czy Vucko zostanie gwiazdą węgierskiego klubu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »