Kadra Lechii Gdańsk na mecz z Piastem Gliwice. Bez Piotra Wiśniewskiego, za to z utalentowanym 17-latkiem

O tym, że trener Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek na każdy mecz zabiera inną "18", przekonały wcześniejsze spotkania Lechii z Pogonią Szczecin i Koroną Kielce. Przed meczem z Piastem Gliwice Kaczmarek po raz kolejny "namieszał" w składzie, nie powołując na to spotkania Piotra Wiśniewskiego. Zamiast niego znalazł się 17-letni Kacper Łazaj
Wiśniewski początek sezonu miał znakomity. Strzelił piękną bramkę w Pucharze Polski z Bogdanką Łęczna, a także zdobył honorowego gola w pierwszym meczu Lechii w tym sezonie ekstraklasy z Polonią Warszawa. Później jednak doznał drobnej kontuzji i wypadł z kadry meczowej na spotkanie z Pogonią. Zabrakło go również w Kielcach. Przerwę w rozgrywkach ligowych Wiśniewski wykorzystał na powrót do zdrowia i walkę o miejsce w składzie na mecz z Piastem. - Mam nadzieję, że w spotkaniu z gliwiczanami wrócę do składu - mówił we wtorek Wiśniewski w rozmowie z Trójmiasto.sport.pl

Sztab szkoleniowy Lechii podjął jednak zaskakującą decyzję. Wiśniewski po raz kolejny spotkanie biało-zielonych będzie musiał obejrzeć z wysokości trybun. Zamiast Wiśniewskiego do kadry meczowej sztab szkoleniowy Lechii zdecydował się dołączyć Kacpra Łazaja. To 17-letni piłkarz, który do pierwszego zespołu włączony został dopiero w czwartek, ze względu na kontuzje Levona Hajrapetjana i Marko Bajicia, którzy w tym roku do gry już nie wrócą (więcej na ten temat TUTAJ)

Czy Łazaj zostanie rzucony na głęboką wodę i od razu dostanie szansę debiutu w ekstraklasie? To prawdopodobne, bo młody piłkarz od początku sezonu jest w dobrej formie. W pięciu meczach Młodej Ekstraklasy Łazaj strzelił trzy bramki, w tym dwie w ostatnim meczu Młodej Lechii przeciwko Polonii Warszawa. - Oglądamy mecze Młodej Ekstraklasy i drużyny rezerw i przyglądamy się grającym tam piłkarzom. Kacper był wyróżniającym się zawodnikiem, dlatego zaprosiliśmy go do treningów z pierwszym zespołem. Czy zadebiutuje w meczu z Piastem? Zobaczymy - mówi asystent trenera Kaczmarka Krzysztof Brede.

Łazaj latem wywalczył z drużyną juniorów młodszych Lechii tytuł mistrza Polski i został również królem strzelców turnieju finałowego.

Kadra Lechii na mecz z Piastem:

Bramkarze: Michał Buchalik, Bartosz Kaniecki

Obrońcy: Vytautas Andriuskevicius, Krzysztof Bąk, Jarosław Bieniuk, Piotr Brożek, Rafał Janicki, Sebastian Madera

Pomocnicy: Andreu, Mateusz Machaj, Paweł Nowak, Ricardinho, Łukasz Surma, Wojciech Zyska

Napastnicy: Adam Duda, Kacper Łazaj, Grzegorz Rasiak, Abdou Razack Traore

Jak oceniasz "politykę kadrową" w składzie Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »