Piłkarz wyrzucony z Lechii Gdańsk błyszczy w nowym klubie. Jego bramka wyrzuciła Rodę Kerkrade z Pucharu Holandii [WIDEO]

Były piłkarz Lechii Gdańsk Fred Benson zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach nowego klubu - PEC Zwolle. I to od razu bramkę na wagę zwycięstwa w meczu 1/32 finału Pucharu Holandii z Rodą Kerkrade.
Benson przeszedł do Lechii przed sezonem 2011/12, ale spędził w Gdańsku zaledwie kilka miesięcy. Wsławił się tylko tym, że zdobył pierwszą oficjalną bramkę w historii PGE Areny (w zremisowanym 1:1 meczu z Cracovią). Potem grał już tylko gorzej - do końca rundy jesiennej nie zdobył już żadnego gola - i w przerwie zimowej za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt, który miał obowiązywać dwa lata.

Zobacz historyczną bramkę Bensona

Po rozstaniu z Lechią Benson przez pół roku był bezrobotny, ale w tym sezonie znalazł zatrudnienie w beniaminku holenderskiej ekstraklasy PEC Zwolle. Początek miał tam nieudany, w sześciu pierwszych kolejkach nie zdobył ani jednej bramki, a jego zespół zajmuje aktualnie w tabeli Eredivisie ostatnie, 18. miejsce (raptem dwa zdobyte punkty).

Niepowodzenia w lidze piłkarze Zwolle odbili sobie w Pucharze Holandii, gdzie w meczu 1/32 finału niespodziewanie pokonali na wyjeździe Rodę Kerkrade 1:0 (po dogrywce). Zwycięska bramka padła w 109 minucie, a zdobył ją właśnie były piłkarz Lechii. Benson dostał ładne prostopadłe podanie, znalazł się sam przed bramkarzem Rody, minął go i umieścił piłkę w pustej bramce. Co ciekawe tym bramkarzem był Polak Filip Kurto, który przez lata nie mógł przebić się w Wiśle Kraków, a w Holandii ni stąd ni zowąd stał się pierwszym bramkarzem zespołu ekstraklasy.