Piłkarz Lechii Gdańsk Łukasz Kacprzycki nie zagra w meczu z Jagiellonią Białystok. Wezwała go reprezentacja

W poniedziałkowym meczu Lechii Gdańsk z Jagiellonią Białystok (godz. 18.30, relacja na trojmiasto.sport.pl) w składzie biało-zielonych zabraknie Łukasza Kacprzyckiego, który wyjechał na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 19.
Młodzi Polacy przygotowują się w Grodzisku do eliminacyjnego turnieju do mistrzostw Europy, który w dniach 9-14 października odbędzie się w Wielkopolsce. Rywalami biało-czerwonych będą zespoły San Marino (9 października, godz. 14, Plewiska), Malty (11 października, godz. 14, Wronki) oraz Holandii (14 października, godz. 13, Wronki).

Do następnej rundy awansują dwa najlepsze zespoły z każdej z dwunastu grup oraz jeden zespół z trzeciego miejsca z najlepszym bilansem przeciwko dwóm pierwszym drużynom w swojej grupie. Te 25 drużyn plus trzy zespoły wskazane przez UEFA (są to Hiszpania, Serbia i Turcja, które automatycznie awansowały do kolejnej rundy dzięki dobrym pozycjom w rankingu UEFA) utworzy wiosną przyszłego roku siedem grup po cztery drużyny, z których tylko zwycięzcy awansują do finałowego turnieju. Stawkę uzupełni gospodarz imprezy - Litwa.

Finały mistrzostw Europy do lat 19 będą również eliminacjami do finałów mistrzostw świata U-20, które w 2013 roku odbędą się w Turcji.

Czy to dobrze, że Kacprzycki zamiast w lidze gra w reprezentacji Polski do lat 19? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »