Sport.pl

Trener Lechii Bogusław Kaczmarek: Traore jest coraz bliżej pozostania w Gdańsku

Największa gwiazda Lechii Gdańsk Abdou Razack Traore wciąż nie podjął decyzji czy przedłuży upływający 31 grudnia tego roku kontrakt z klubem: - Wydaje mi się, że jest on coraz bliżej podjęcia decyzji o pozostaniu w Gdańsku - zdradził trener Lechii Bogusław Kaczmarek.
Traore kilka dni temu przyznał w rozmowie z trojmiasto.sport.pl, że decyzję o swojej przyszłości podejmie "bardzo, bardzo, niedługo"

Skoro chce to zrobić jeszcze w trakcie trwania sezonu, być może oznacza to, że zamierza przedłużyć umowę z Lechią. Ku takiej wersji skłania się również trener Kaczmarek.

- Wydaje mi się, że jest on coraz bliżej podjęcia decyzji o pozostaniu w Gdańsku - mówi trener biało-zielonych. - Kiedy zobaczyłem jak rozpaczał w szatni po spotkaniu z Jagiellonią [w meczu 1/8 finału Pucharu Polski Traore w serii rzutów karnych nie wykorzystał jedenastki, która mogła dać Lechii awans], jeszcze bardziej zrozumiałem jak bardzo zależy mu na dobrych wynikach tego zespołu. My mamy taki zwyczaj, że po każdym meczu, wygranym czy przegranym, zbieramy się w szatni w kółeczku i głośnym okrzykiem dziękujemy sobie za walkę. Tymczasem Traore siedział skulony w rogu szatni, płakał i za nic w świecie nie chciał do nas podejść. Czuł się winny porażki. Musieliśmy go wręcz siła zaciągnąć do tego kółeczka, bo my razem wygrywamy, ale i razem przegrywamy - tłumaczy Kaczmarek.

Traore w tej chwili rozpatruje nową ofertę przedłużenia kontraktu z Lechią. Czy będzie dla niego zadowalająca?

- Kiedy niedawno widziałem się z panem Andrzejem Kucharem powiedziałem mu, że tego piłkarza warto zatrzymać w Gdańsku za wszelką cenę, a ja postaram się, żeby za kilka lat pieniądze w to zainwestowane zwróciły się z wielokrotnym zyskiem - podkreśla Kaczmarek. - Jak w tej chwili wygląda sytuacja nie mam pojęcia, jestem tu tylko małym żuczkiem. Jak dowiem się, że Razack zostaje w drużynie będę się bardzo cieszył, bo to świetny zawodnik. Jeśli odejdzie będę się musiał z tym faktem pogodzić i zrobię wszystko, żeby jakoś wypełnić po nim lukę - podsumowuje trener Lechii.

Więcej o:
Komentarze (1)
Trener Lechii Bogusław Kaczmarek: Traore jest coraz bliżej pozostania w Gdańsku
Zaloguj się
  • bartassa

    Oceniono 5 razy -1

    Abdou Traore jest sporo wart, nie wiem czy Lechię stać na niego - to jeden z najlepszych piłkarzy w Extraklasie który od dawna trzyma równy i stabilny poziom.
    Przydałby się w Legii

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX