Trener Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek: Mogliśmy zakończyć mecz w pierwszych 25 minutach

- Mieliśmy trochę szczęścia, ale mecz z Jagiellonią powinniśmy zakończyć w pierwszych 25 minutach, gdzie w dwóch-trzech sytuacjach mogliśmy wjechać do bramki rywala. Później to gospodarze przejęli inicjatywę - mówi po zwycięstwie 2:0 w Białymstoku trener Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek.
- Szczerze mówiąc, było to dla nas ciężkie spotkanie. Szczególnie jeśli spojrzymy na nie przez pryzmat środowego meczu pucharowego, gdzie obie drużyny zagrały 125 minut łącznie z doliczonym czasem. A to spory wydatek energetyczny, szczególnie dla młodych piłkarzy - dodaje Kaczmarek.

Jego Lechia zagrała w poniedziałkowym starciu rozważny futbol w pierwszej połowie i defensywny w drugiej. Zwycięstwo dały skuteczne kontrataki.

- Mamy dwanaście punktów i to dobry kapitał na przyszłość - uważa trener Lechii, który w poniedziałek dał zadebiutować w ekstraklasie 17-letniemu Kacprowi Łazajowi. - Cieszę się, że w końcu zadebiutował. Coraz więcej jest młodych chłopaków w Lechii, mistrzów Polski do lat 17 i to na pewno optymistyczne - kończy Kaczmarek.

Zgadzasz się z trenerem Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »