Sport.pl

Piłkarz Lechii Gdańsk Abdou Razack Traore: Decyzję o mojej przyszłości podejmę najszybciej w przyszłym tygodniu

Piłkarz Lechii Gdańsk Abdou Razack Traore kilka dni temu uczestniczył w najbardziej szalonym meczu w swojej karierze. Z kolei w niedzielę zagra w - jak sam twierdzi - kluczowym dla Lechii spotkaniu rundy jesiennej, w którym biało-zieloni zmierzą się na PGE Arenie ze Śląskiem Wrocław (godz. 14.30, relacja na trojmiasto.spport.pl). Dlatego decyzję o ewentualnym przedłużeniu kontraktu z gdańskim klubem podejmie najszybciej w przyszłym tygodniu.
- Kilkanaście dni temu obiecałem, że moją decyzję odnośnie ewentualnego przedłużenia kontraktu z Lechią podejmę bardzo, bardzo niedługo, ale tyle się ostatnio dzieje, że proszę o jeszcze chwilę cierpliwości - mówi w rozmowie z Trojmiasto.sport.pl Traore. - Dopiero co wróciłem z Afryki, w niedzielę czeka nas kluczowy mecz rundy jesiennej ze Śląskiem, więc póki co skupiam się głównie na tym. Po weekendzie będzie trochę czasu, żeby przemyśleć pewne rzeczy, być może wówczas ogłoszę swoją decyzję - podkreśla piłkarz reprezentacji Burkina Faso.

Właśnie dzięki temu zespołowi Traore przeżył w miniony weekend najbardziej szalony mecz w swojej karierze. Drużyna Burkina Faso w rewanżowym spotkaniu eliminacyjnym do Pucharu Narodów Afryki z Republiką Środkowoafrykańską wygrała 3:1, a decydującego o awansie gola zdobyła w szóstej minucie doliczonego czasu gry (w pierwszym meczu rywale wygrali u siebie 1:0)

- Szkoda, że oglądałem ten mecz tylko z ławki rezerwowych, ale taka była decyzja trenera i ja ją szanuję - podkreśla Traore. - Mamy w zespole wielu świetnych napastników, więc nie ma się co obrażać. Cieszę się, że jestem częścią tej drużyny i mam nadzieję znaleźć się w kadrze na finałowy turniej [odbędzie się on na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku w RPA]. A co do samego meczu... Było to niesamowite przeżycie, trudno opisać co działo się na stadionie kiedy w 96 minucie Alain Traore zdobył decydującą bramkę. To było czyste szaleństwo, ludzie płakali ze szczęścia, my piłkarze też wpadliśmy w amok [śmiech]. Ten wyjazd dał mi na kolejne tygodnie ogromny zastrzyk energii, który chcę spożytkować dla Lechii - zapowiada piłkarz.

Najlepiej już w spotkaniu ze Śląskiem. - Ten mecz określi o co będziemy walczyć do końca rundy, dlatego bardzo chcemy go wygrać. A ja znów spróbuję strzelić najpiękniejszego gola w życiu, jeszcze ładniejszego niż w spotkaniu z Lechem Poznań. Ale nie pytaj co to ma być, tego się na da opisać. To trzeba zobaczyć - śmieje się Traore.Więcej o:
Skomentuj:
Piłkarz Lechii Gdańsk Abdou Razack Traore: Decyzję o mojej przyszłości podejmę najszybciej w przyszłym tygodniu
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX