Nowy piłkarz Lechii Gdańsk Christopher Oualembo pamięta Danijela Ljuboję z czasów gry w PSG. "Ale on mnie pewnie nie pamięta"

Oualembo we wtorek podpisał z Lechią Gdańsk umowę, która obowiązywać będzie do końca tego sezonu, z opcją przedłużenia o kolejny rok. W wywiadzie dla Lechia.net opowiada o swoich wrażeniach z pierwszych dni pobytu w Gdańsku, a także wspomina naukę w szkółce piłkarskiej Paris Saint Germain.
W środę Oualembo wybrał sobie numer na koszulce. 10-krotny reprezentant Kongo będzie grał z nr 28, czyli podobnie jak gwiazda Legii i ekstraklasy Danijel Ljuboja. - Nie wiedziałem że on również gra z dwudziestką ósemką. Miło mi to słyszeć - mówi Kongijczyk portalowi Lechia.net. - Zagrałem z nim może jedno, lub dwa spotkania jeszcze za czasów Paris Saint-Germain. Ale to było na treningach drugiej drużyny i wątpię, żeby mnie pamiętał. Ja jednak jego osobę pamiętam bardzo dobrze - dodaje.

Wychowanek PSG jest przekonany, że to czego nauczył się w szkółce PSG, mocno zaprocentuje w meczach T-Mobile Ekstraklasy.

- Uczyłem się tam od 2000 roku do 2006. I nauczyłem się bardzo wiele, w końcu PSG to klub z najlepszą akademią piłkarską w całej Fracji. Czy zostanę gwiazdą całej ligi jak Ljuboja? Nie wiem, zobaczymy z czasem. W tej chwili skupiam się przede wszystkim na ciężkiej pracy na treningach. Muszę wrócić na odpowiedni poziom, w końcu nie grałem od maja - przypomina Oualembo. Pierwsze wrażenia z pobytu w Gdańsku są dla niego pozytywne. Kongijczyk narzeka tylko na polską pogodę. - Czuję się świetnie. Naprawdę jest gdzie wypocząć, w końcu macie wspaniałe morze. Miałem oferty z Fracji, jednak negocjacje trwały zbyt długo. Nie mogłem czekać do stycznia. Straciłbym pół roku gry - wyjaśnia Oualembo. - Zdecydowałem się na Lechię i tej decyzji nie żałuję. Ludzie są fantastyczni, tylko niestety jak dla mnie jest tutaj stanowczo za zimno! - zakończył nowy piłkarz Lechii.

Cały wywiad z Oualembo znajdziesz na Lechia.net.

Czy Oualembo może marzyć o podboju T-ME? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »