Zaczarowana PGE Arena. Tylko jeden trener wygrał tu więcej niż raz. To Hiszpan

Pierwszy oficjalny mecz na PGE Arenie odbył się 14 sierpnia 2011 roku. Od tego momentu rozegrano na tym stadionie 24 spotkania, ale tylko jeden trener wygrał tu więcej niż jeden raz. Co ciekawe nie jest to żaden z czterech szkoleniowców Lechii, którzy w tym czasie przewinęli się przez gdański klub, ale... selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Vicente del Bosque.
O klątwie PGE Areny wiadomo już od dłuższego czasu, ale z każdym tygodniem nabiera ona coraz bardziej koszmarnych kształtów dla sportowego gospodarza obiektu, czyli Lechii. Ale nie tylko.

Biało-zieloni od początku poprzedniego sezonu rozegrali na tym obiekcie 19 spotkań, z czego wygrali raptem cztery. Każde pod wodzą innego szkoleniowca: 2:1 z Górnikiem Zabrze (Tomasz Kafarski), 1:0 z Ruchem Chorzów (Rafał Ulatowski), 1:0 z Legią Warszawa (Paweł Janas) oraz już w obecnych rozgrywkach 2:0 z Lechem Poznań (Bogusław Kaczmarek). Poza tym z grona ligowych trenerów wygrywali tu Jacek Zieliński (wówczas Polonia Warszawa), Czesław Michniewicz (wówczas Jagiellonia Białystok), Michał Probierz (wówczas Wisła Kraków), Robert Kasperczyk (wówczas Podbeskidzie Bielsko-Biała), Pavel Hapal (Zagłębie Lubin) oraz w tym sezonie Piotr Stokowiec (Polonia Warszawa), Marcin Brosz (Piast Gliwice) i Stanislav Levy (Śląsk Wrocław). Jak widać z ośmiu trenerów, którzy wygrywali na PGE Arenie w poprzednim sezonie, aż siedmiu prędzej czy później (raczej prędzej) straciło pracę! Zwycięzcy z tego sezonu - Stokowiec, Brosz i Levy - już zatem mogą drżeć o swoje posady.

Każdy z wymienionych wyżej szkoleniowców wygrywał na PGE Arenie tylko raz. Jedynym trenerem, którego zespół zwyciężał na tym stadionie dwa razy jest selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Vicente del Bosque. Potrzebował na to zaledwie czterech dni podczas Euro 2012. Hiszpanie najpierw pokonali 4:0 Irlandię, a potem 1:0 Chorwację. Oprócz niego z zagranicznych trenerów wygrywał tu, także podczas Euro, Niemiec Joachim Loew (4:2 z Grecją).

Który trener przełamie klątwę PGE Areny? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »