Nie tylko Sebastian Mila. Kolejny melodramat byłego piłkarza Lechii Gdańsk - został bohaterem, ale się nie cieszył [WIDEO]

Były piłkarz Lechii Gdańsk Fred Benson został bohaterem meczu w lidze holenderskiej, ale jego radość miała słodko-gorzki smak. Gola i asystę zaliczył bowiem w spotkaniu przeciwko zespołowi, w którym spędził najlepsze lata swojej kariery. Zawodnik Śląska Wrocław Sebastian Mila, który w niedzielę nie cieszył po golach strzelanych Lechii, nie był więc jedynym ?tragicznym bohaterem? ostatniego weekendu.
Benson po kompletnie nieudanej przygodzie z Lechią (przez pół roku zdobył tylko jedna bramkę i przedwcześnie rozwiązał kontrakt z gdańskim klubem) związał się grającym w holenderskiej ekstraklasie PEC Zwolle. Od początku sezonu szło mu raczej słabo, w siedmiu ligowych meczach nie zdobył gola, a do siatki rywali trafił tylko raz: w spotkaniu Pucharu Holandii.

Urodzony w Ghanie napastnik odblokował się w wyjątkowym dla siebie meczu, w którym Zwolle mierzyło się z RKC Waalwijk. Benson spędził w tym klubie cztery sezony (lata 2007-2011, w międzyczasie z krótkim epizodem w Chinach), strzelił w sumie 47 goli. To właśnie świetną grą w tym klubie zwrócił na siebie uwagę trenerów i skautów Lechii.

W meczu z Waalwijk były napastnik biało-zielonych na listę strzelców wpisał się już w 5. minucie, ale oczywiście nie okazywał po zdobyciu gola żadnej radości. Podobnie jak po akcji z 62. minuty kiedy idealnie wyłożył piłkę swojemu koledze z zespołu Ronnie Rekersowi, który strzałem do pustej bramki podwyższył na 2:0. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zwolle 2:1, dzięki czemu drużyna Bensona wykaraskała się ze strefy spadkowej (zajmuje obecnie 15. miejsce).

Zobacz jak Benson nie cieszył się po golach (pierwsza bramka od 1:23, druga od 5:40)

Czy takie zachowanie piłkarzy jest szczere? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »