Prezes Lechii Gdańsk Bogdan Magnowski: Zależało nam, by mieć swojego przedstawiciela w najwyższych władzach polskiej piłki

Lechia Gdańsk ma swojego przedstawiciela w zarządzie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jest nim mecenas Krzysztof Malinowski. - Od lat Lechia i Pomorze niewiele znaczyły na piłkarskiej mapie kraju. Zależało nam, by ten stan rzeczy zmienić i mieć swojego przedstawiciela w najwyższych władzach polskiej piłki. Wreszcie udało nam się wprowadzić do zarządu swojego człowieka - mówi dla lechia.pl prezes gdańskiego klubu Bogdan Magnowski.
- Przekonywaliśmy innych delegatów, że mec. Krzysztof Malinowski jest bardzo dobrym kandydatem do zarządu, w dodatku ma ogromną wiedzę i doświadczenie. I te argumenty do delegatów dotarły, bo nasz przedstawiciel został wybrany - dodaje Magnowski dla lechia.pl

39-letni Malinowski jest rodowitym gdańszczaninem. Ukończył on wydział prawa na Uniwersytecie Gdański. Od 2002 roku jest adwokatem. Na lata 2012-2015 zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego powołał go na arbitra VI kadencji Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl.

W latach 2005-2007 Malinowski był członkiem Wydziału Dyscypliny PZPN (od 2006 roku Przewodniczący tego Wydziału). Pomiędzy 2007 a 2011 rokiem był członkiem Związkowego Trybunału Piłkarskiego PZPN, a w 2008 roku został powołany na funkcję Przewodniczącego tego organu. W latach 2005-2010 był też pełnomocnikiem procesowym PZPN w wielu postępowaniach spornych prowadzonych przed Trybunałem Arbitrażowym do Spraw Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim i Sądem Najwyższym.

Co da Malinowski Lechii będąc członkiem zarządu PZPN? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »