Sport.pl

Abdou Razack Traore będzie zarabiać w Lechii 100 tys. zł miesięcznie? Niemiecki menedżer w drodze do Gdańska...

Telenowela pt. "Czy Traore zostanie w Lechii" zdaje się nie mieć końca. O ile sam zawodnik twierdzi, że dobrze mu w Gdańsku, to tajemnicą poliszynela jest, że o jego najbliższej przyszłości zdecydują pieniądze. Według "Dziennika Bałtyckiego" w sprawie nowego kontraktu dla Traore przyjedzie do Gdańska jego nowy niemiecki menedżer.
Pewne w stu procentach jest, że Lechia swoją największą gwiazdę będzie chciała zatrzymać za wszelką cenę. Reprezentant Burkina Faso zdobył dla biało-zielonych już sześć bramek w tym sezonie i w klasyfikacji strzelców (ex equo z Arkadiuszem Milikiem) ustępuje tylko Danijelowi Ljuboji z Legii Warszawa.

Do starcia obu czołowych napastników dojdzie już w najbliższą niedzielę (początek o 14:30, relacja na trojmiasto.sport.pl), gdy na PGE Arenie Lechia zmierzy się właśnie z Legią. Jeszcze przed tym spotkaniem do Gdańska ma dojechać tajemniczy nowy niemiecki menedżer Traore, by negocjować warunki nowego kontraktu. - Wraz z wiceprezesem Bartoszem Sarnowskim rozmawialiśmy z Razackiem w poprzednim tygodniu i przedstawiliśmy mu naszą propozycję.

QUIZ - CO TY WIESZ O PGE ARENIE? Weź udział w zabawie i odpowiedz na 10 pytań!Chcemy się dogadać - mówi "Dziennikowi Bałtyckiemu" prezes Lechii Bogdan Magnowski. - Nie znamy jego nowego menedżera. Kontaktowaliśmy się z nim wiele razy, byliśmy nawet gotowi jechać do Niemiec. On jednak zapowiedział, że sam przyjedzie do Gdańska. A sam Razack? Twierdzi, że jemu w Gdańsku jest dobrze - dodał Magnowski.

A będzie mu jeszcze lepiej, jeśli dostanie podwyżkę. Najlepiej dwukrotną. Obecny kontrakt gwarantuje bowiem Traore 12 tys. euro miesięcznie (niecałe 50 tys. złotych), ale nieoficjalnie mówi się, że po przedłużeniu umowy apanże gwiazdy Lechii wzrosłyby dwukrotnie, nawet do 100 tys. złotych. Byłaby to największa pensja spośród wszystkich zawodników Lechii oraz jedna z najwyższych w polskiej lidze.

Więcej o:
Skomentuj:
Abdou Razack Traore będzie zarabiać w Lechii 100 tys. zł miesięcznie? Niemiecki menedżer w drodze do Gdańska...
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX