Trener Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek: "Na polskie realia Danijel Ljuboja to artysta futbolu"

- Poprzedni trener Legii Maciej Skorża powiedział, że nie miał jeszcze okazji, zarówno w klubie jak i reprezentacji, pracować z tak znakomitym piłkarzem, jak Danijel Ljuboja. I ja się z nim całkowicie zgadzam - mówi przed meczem Lechia Gdańsk - Legia Warszawa trener biało-zielonych Bogusław Kaczmarek.
W niedzielę hit ekstraklasy na PGE Arenie - Lechia podejmie lidera Legię (godz. 14.30, transmisja na Trojmiasto.sport.pl).

- Legia to drużyna o największym potencjale w lidze. Warszawianie są głównym kandydatem do zdobycia mistrzostwa Polski - nie ma wątpliwości Kaczmarek. - Ta ekipa ma jakość, klasę, styl i wielkie umiejętności. Wystarczy tylko spojrzeć, jacy zawodnicy siedzą w niej na ławce rezerwowych, a jacy w ogóle znajdują się poza meczową kadrą. Wiele zespołów w Polsce chciałoby mieć w swoim składzie piłkarzy, którzy w Legii są za słabi nawet na pozycję zmiennika - dodał Kaczmarek.

Zdaniem trener Lechii gwiazdą nr 1 w Legii jest lider klasyfikacji strzelców ekstraklasy, zdobywca ośmiu bramek Danijel Ljuboja. - Serb grał przecież w renomowanych francuskich i niemieckich klubach. Na polskie realia Ljuboja to artysta futbolu. Poprzedni trener Legii Maciej Skorża stwierdził, że nie miał jeszcze okazji, zarówno w klubie jak i reprezentacji Polski, pracować z tak znakomitym piłkarzem. I ja się z nim całkowicie zgadzam - przyznał w PAP trener biało-zielonych.

Legia ma z Lechią spore rachunki do wyrównania. To właśnie broniący się przed spadkiem gdańszczanie odebrali w poprzednim sezonie warszawianom mistrzowski tytuł, niespodziewanie wygrywając z nimi na PGE Arenie Gdańsk w przedostatniej kolejce 1:0.