Znamy kadrę Lechii Gdańsk na mecz z Legią Warszawa, a w niej... pięciu nastolatków. Co to będzie?

Trener Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek zdecydował jacy zawodnicy będą brani pod uwagę przy ustalaniu składu wyjściowego na mecz z liderem T-Mobile Ekstraklasy, Legią Warszawa. Początek tego spotkania o godz. 14.30 w niedzielę 4 listopada na PGE Arenie Gdańsk.
Z kadry wypadli m.in. dwaj zawodnicy narzekający na urazy stawu skokowego, czyli Andreu i Grzegorz Rasiak. Były reprezentant Polski jest kolejną ofiarą meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (3:2) w poprzedniej kolejce. Rasiak jeszcze w pierwszej połowie bardzo pechowo stanął na nodze jednego z rywali i mocno nadwyrężył staw skokowy. Co prawda napastnik Lechii dotrwał na boisku do 68. minuty, ale jak widać uraz okazał się dość poważny.

Podobnie sytuacja wygląda z Andreu, z tym że Hiszpan urazu nabawił się w "rezerwowych" derbach Trójmiasta z Arką Gdynia (3:0 dla Lechii) i podobnie jak Rasiak na pewno nie zagra przeciwko Legii. To nie pierwsze kłopoty zdrowotne Andreu w tym sezonie - w meczu z Pogonią Szczecin naciągnął on mięsień przywodziciela i musiał pauzować w meczu z Koroną Kielce.

Oprócz Andreu i Rasiaka w meczu z Legią nie zagra też... siedmiu innych zawodników gdańszczan. Przyczyny ich absencji opisaliśmy TUTAJ.

W osiemnastce na mecz z Legią znalazło się więc miejsce dla aż trzech 17-latków: Pawła Dawidowicza, Przemysława Frankowskiego i Kacpra Łazaja, 18-latka Łukasza Kacprzyckiego oraz 19-letniego bramkarza Patryka Sobczaka.

Czy z tak odmłodzoną kadrą Lechia ma szansę w starciu z Legią? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »