Bogusław Kaczmarek z Lechii Gdańsk: "Legia to murowany faworyt do mistrzostwa Polski"

- To nie wstyd przegrać z zespołem, który jest murowanym faworytem do mistrzostwa Polski. Takim na 99 proc. - powiedział po przegranym meczu z Legią Warszawa trener Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek.
Legia wygrała w Gdańsku (2:1) po raz pierwszy od trzech meczów, poprzednie dwa spotkania przegrała. Bolesna była zwłaszcza wiosenna porażka 0:1, bo Lechia broniła się wtedy przed spadkiem, a Legia straciła po przegranej w Gdańsku szanse na mistrzostwo Polski. Trener gości Jan Urban podkreślał przed niedzielnym meczem, że ma nadzieję, że tamto spotkanie siedzi jeszcze w głowach jego piłkarzy, liczył, że będzie im zależało, aby odegrać się na Lechii.

- I w pierwszej połowie byliśmy dużo lepsi od Lechii. Strzeliliśmy gola, choć do pełnego spokoju zabrakło nam drugiego. Ale i tak kontrolowaliśmy grę - ocenił Urban.

Nie zgodził się z nim Kaczmarek. - Gdyby w pierwszej połowie Mateusz Machaj wykorzystał dwie świetne sytuacje, mecz wyglądałby inaczej - ocenił trener Lechii, ale dodał też, że Legia to zdecydowany faworyt w walce o mistrzostwo Polski. - Nie jest wstydem przegrać z murowanym kandydatem do mistrzostwa. Szkoda, że skończyliśmy ten mecz nawet bez punktu, choć dzięki walce i zaangażowaniu była na to szansa, ale z drugiej strony przegraliśmy z drużyną, która na 99 proc. będzie mistrzem kraju.