To już pewne. Gwiazda Lechii Gdańsk Abdou Razack Traore nie zagra z Ruchem Chorzów

Trener Bogusław Kaczmarek ogłosił skład, który zgłosi do piątkowego meczu z Ruchem Chorzów (godz. 18, relacja na trojmiasto.sport.pl). Brakuje w nim najlepszego strzelca oraz gwiazdy biało-zielonych Abdou Razacka Traore. Wszystko z powodu urazu pachwiny.
Od początku sezonu tak kibice jak i piłkarscy eksperci zastanawiali się, czy Lechia istnieje bez Traore. U wszystkich odpowiedź była jednoznaczna - nie. Czy mieli rację? Przekonamy się już w piątek. Reprezentant Burkina Faso nie znalazł się bowiem w osiemnastce meczowej, która została wytypowana na wyjazdowe spotkanie z Ruchem.

W środę najskuteczniejszy piłkarz Lechii (7 goli w obecnym sezonie w lidze) i wicelider klasyfikacji strzelców ekstraklasy, opuścił przedwcześnie trening. Sztab medyczny Lechii od razu skierował go na badanie USG. Już wtedy trener biało-zielonych Bogusław Kaczmarek zapowiadał,że raczej nie zabierze piłkarza do Chorzowa .

- Na meczu z Ruchem świat się nie kończy, dlatego nie możemy ryzykować pogłębienia kontuzji - tłumaczył Kaczmarek.

Kontuzja Traore wykluczy go zapewne również z towarzyskiego meczu reprezentacji Burkina Faso z Demokratyczną Republiką Konga (14 listopada), na który piłkarz Lechii otrzymał powołanie.

Kadra biało-zielonych na mecz z Ruchem

Bramkarze; 1. Michał Buchalik, 24. Patryk Sobczak. Obrońcy: 5. Krzysztof Bąk 6. Jarosław Bieniuk, 4. Piotr Brożek, 26. Luiz Carlos Santos Deleu, 2. Rafał Janicki, 28. Christopher Clark Oualembo. Pomocnicy: 35. Przemysław Frankowski, 29. Łukasz Kacprzycki, 21. Mateusz Machaj, 17. Marcin Pietrowski, 19. Ricardinho, 8. Łukasz Surma, 25. Wojciech Zyska. Napastnicy: 9. Piotr Grzelczak, 18. Kacper Łazaj, 14. Piotr Wiśniewski.

Jak Lechia poradzi sobie bez Traore? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »