Sport.pl

Nowa murawa PGE Areny pomoże Lechii Gdańsk? "To co złe odeszło wraz ze starą"

Przed meczem towarzyskim Polska - Urugwaj na PGE Arenie zdecydowano się wymienić sfatygowaną murawę. Z dobrodziejstw nowej skorzystają jednak nie tylko biało-czerwoni. Ma ona przysłużyć się także piłkarzom Lechii Gdańsk
O tym, że na stadionie biało-zielonych od dłuższego czasu murawa przypominała bardziej kartoflisko niż plac do gry w piłkę wspominał trener Lechii Boguaw Ksłaczmarek na konferencji po meczu z Ruchem w Chorzowie. - Dziwne jest to, że my mamy najładniejszy, moim zdaniem, stadion w Polsce, ale też coś, co tylko można nazwać murawą, a w Chorzowie stadion jest w przebudowie, ale za to graliśmy na "dywanie" - mówił szkoleniowiec Lechii.

Ostatnie mecze rundy jesiennej gdańska drużyna będzie mogła rozegrać już na w pełni profesjonalnym boisku. Jak przekonuje Borys Hymczak, prezes Arena Gdańsk Operator, spółki zarządzającej gdańskim stadionem, trawa na PGE Arenie jest w tej chwili najlepsza w Polsce.

Opinię Hymczaka potwierdza sam Kaczmarek. - Faktycznie. Na pierwszy rzut oka wygląda to bardzo obiecująco - przyznał Kaczmarek w rozmowie z trójmiasto.sport.pl. Nowa murawa ma jednak nie tylko podnieść komfort gry biało-zielonych, ale również pomóc w "odczarowaniu" nieprzyjaznej dotąd biało-zielonym PGE Areny. Gdańszczanie w tym sezonie w pięciu meczach przed własną publicznością przegrali bowiem aż cztery spotkania (z Polonią Warszawa, Piastem Gliwice, Śląskiem Wrocław i Legią Warszawa). Wygrali tylko raz - z Lechem Poznań. Sam Kaczmarek był nawet skłonny przyznać, że nad stadionem ciąży tajemnicza klątwa.

"Zła moc" PGE Areny ma przestać działać wraz z pojawieniem się nowej murawy. - Stadion jest ten sam, ale murawa już inna. Dlatego mam nadzieję, że to, co złe, odeszło wraz ze starą trawą. Z niecierpliwością czekamy na drugie zwycięstwo u siebie w tym sezonie. I liczę, że stanie się ono naszym udziałem już w piątkowym meczu z Widzewem Łódź - przekonuje Kaczmarek.

Nowa murawa pomoże Lechii wygrać z Widzewem? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: