Trójmiejscy piłkarze jak... Zlatan Ibrahimović. Każdy chce strzelać przewrotką! Z jakim skutkiem? [WIDEO]

Bramka Zlatana Ibrahimovicia, zdobyta przewrotką z ponad 20 metrów w meczu reprezentacji Szwecji z Anglią stała się inspiracją dla piłkarzy Lechii Gdańsk i Arki Gdynia. gracze tych drużyn próbują skopiować wyczyn Szweda przy niemal każdej nadarzającej się okazji. Na razie z kiepskim skutkiem
Gol Ibrahimovicia bije rekordy popularności w internecie i z pewnością może uchodzić za bramkę 2012 roku. Wyczyn Szweda próbują teraz skopiować piłkarze zarówno Lechii, jak i Arki. Najbliżej powodzenia był Ricardinho w piątkowym meczu biało-zielonych z Widzewem Łódź. Po kontrze wyprowadzonej przez Kacpra Łazaja Brazylijczyk zamiast strzelać z pierwszej piłki, podbił sobie piłkę ponad głową i złożył się do przewrotki niczym najlepszy szwajcarski scyzoryk. Pech chciał, że futbolówka tylko ostemplowała poprzeczkę, bo gdyby wpadła w okienko bramki Widzewa, wówczas uroda gola nie ustępowałaby w niczym tej Ibrahimovicia. Próbę Ricardinho możesz obejrzeć TUTAJ.

Wcześniej równie efektownym zagraniem chciał popisać się Abdou Razack Traore. Po dośrodkowaniu Ricardinho gwiazdor Lechii próbował sięgnąć stopą piłkę, nie trafił jednak jej czysto i z całym impetem runął na ziemię. Długo się z niej nie podnosił, a powtórki telewizyjne pokazały, że upadek Traore mógł zakończyć się fatalną kontuzją. Całą akcję można obejrzeć TUTAJ.

Traore ma już jednak na koncie "filmowe" trafienie, mogące bezsprzecznie konkurować z golem "Ibry". To bramka zdobyta przez Razacka z Lechem Poznań, gdzie Traore nożycami umieścił piłkę w siatce.

Swoich sił w naśladowaniu Ibrahimovicia próbują jednak nie tylko w Lechii. Również w niedzielnym meczu I ligi między ŁKS Łódź a Arką Gdynia paść mogła piękna bramka, zdobyta przewrotką. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego stoper żółto-niebieskich bez zastanowienia uderzył z powietrza. Miał jednak pecha, bo piłka po efektownych nożycach Brodzińskiego zmierzała do bramki, ale bramkarz ŁKS Bogusław Wyparło zdołał sparować futbolówkę na poprzeczkę.

Widziałeś opisywane zagrania piłkarzy z Trójmiasta? Które było najefektowniejsze? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »