Lechia Gdańsk testuje młodzież

Choć do zimowej przerwy w ekstraklasie pozostały jeszcze trzy mecze, to Lechia Gdańsk już teraz szuka kandydatów do wzmocnienia zespołu. Na razie gdański klub testuje piłkarskie talenty
To druga tura testów piłkarzy przeprowadzana przez gdański klub. W październiku w Lechii próbowano czterech zawodników - Bartosza Machaja z Chrobrego Głogów, brata grającego od zeszłego sezonu w Lechii Mateusza, oraz trzech obcokrajowców - Hiszpana Fernando Arriero, Japończyka Seiji Saito oraz reprezentanta Konga Christophera Oualembo. Z tego grona z biało-zielonymi umowę podpisał tylko Oualembo, który zdążył już zagrać w dwóch meczach Lechii - dwukrotnie wchodził z ławki w spotkaniach z Ruchem Chorzów i Widzewem Łódź.

W listopadzie Lechia ponownie testować będzie kandydatów do gry w gdańskiej drużynie. Pierwszy z piłkarzy, 19-letni Robert Krause, jest już nad morzem. Wychowanek MSP Szamotuły to środkowy obrońca (w maju obserwował go Lech Poznań) i szansę na pokazanie się miał w meczu Młodej Ekstraklasy z Widzewem Łódź. Krause zagrał tam całą pierwszą połowę, a biało-zieloni po dwóch bramkach Adama Dudy i golu Przemysława Czerwińskiego wygrali 3:1. Krause ma również zagrać w najbliższym meczu ME Lechii z GKS Bełchatów.

Oprócz Krausego na testy ma również przyjechać grupa piłkarzy z klubów niższych lig, którzy w trakcie rundy jesiennej obserwowani byli przez gdańskich skautów.

Czy Krause podpisze umowę z Lechią? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »