Sport.pl

Najdroższy podpis w Lechii Gdańsk. Abdou Razack Traore dostanie milion?

Lechia Gdańsk na wszelkie sposoby stara się namówić Abdou Razacka Traore do pozostania w drużynie biało-zielonych. Jak informuje ?Fakt?, za sam podpis zawodnika na nowej umowie skłonna jest zapłacić nawet milion złotych!
Do wygaśnięcia dotychczasowego kontraktu Traore z Lechią pozostał miesiąc, bowiem od 1 stycznia 2013 roku reprezentant Burkina Faso będzie wolnym zawodnikiem i będzie mógł podpisać nową umową z dowolnym klubem. Wśród zespołów zainteresowanych pozyskaniem Traore są m.in. Legia Warszawa oraz Eintracht Frankfurt i jedna z drużyn z Chin. Lechia w dalszym ciągu chciałaby mieć Traore u siebie i oferuje swojemu najlepszemu piłkarzowi niemal bajońskie sumy.

Jak ustalił "Fakt", w przypadku gdyby Traore zdecydował się zawrzeć z gdańskim klubem nowy kontrakt, na jego konto co miesiąc wpływać będzie ok. 100 tys. zł. Rocznie daje to oszałamiającą jak na polskie warunki kwotę 1,2 mln zł. Drugie tyle Traore miałby otrzymać za sam podpis na nowej umowie.

Oferta złożona przez gdańszczan jest korzystniejsza od tej zaproponowanej przez Legię. Jednak ewentualne przejście do zespołu Jana Urbana otworzyłoby przed Traore możliwość walki o mistrzostwo Polski, a co za tym idzie - w perspektywie grę w europejskich pucharach. Lechia, choć jest obecnie piąta w ekstraklasie i do czołówki ma niewielką stratę, takiej szansy zagwarantować nie może.

Pod względem finansowym ofertę gdańszczan przebić mogą jedynie kluby zagraniczne. Sam piłkarz deklaruje, że o swojej przyszłości zadecyduje dopiero po zakończeniu rundy jesiennej w ekstraklasie. Wówczas wraz ze swoim menedżerem mają przyjrzeć się wszystkim ofertom i wybrać najlepsze dla zawodnika rozwiązanie. Jak przekonuje trener Lechii Bogusław Kaczmarek, to on ma jako pierwszy dowiedzieć się, czy Traore zostanie w Lechii na dłużej, czy w zimie pożegna się z gdańską drużyną.

Więcej w "Fakcie".

Więcej o: