Sport.pl

W Lechii Gdańsk od zawsze tłok. Dotychczasowy rekord: 32 piłkarzy w trakcie jednego sezonu

Trenerzy Lechii Gdańsk, od kiedy ta wróciła do ekstraklasy (sezon 2008/09), zawsze korzystali z dużej liczby zawodników. Jednak w przeciwieństwie do obecnej sytuacji duży procent tych piłkarzy stanowił tzw. szrot.
W obecnym sezonie trener Bogusław Kaczmarek skorzystał już z 25 zawodników i pod tym względem Lechia jest w absolutnej czołówce ekstraklasy. To jednak nie pierwszyzna, bo szkoleniowcy biało-zielonych zawsze korzystali z dużej liczby piłkarzy.

W pierwszym sezonie przez szatnię biało-zielonych przewinęło się aż 32 zawodników, a wśród nich takie wynalazki jak Frane Cacić, Boris Radovanović, Ben Starosta czy Piotr Trafarski.

W kolejnych dwóch sezonach liczba piłkarzy reprezentujących barwy Lechii nieco się zmniejszyła (2009/10 - 26, 2010/11 - 27), a po raz kolejny bardzo tłoczno zrobiło się w zespole w sezonie poprzednim. Trzech trenerów (Tomasz Kafarski, Rafał Ulatowski, Paweł Janas) skorzystało w sumie z 31 piłkarzy z niezapomnianymi Fredem Bensonem, Josipem Tadiciem i Aleksandrem Sazankowem na czele. Niewykluczone, że trener Kaczmarek pobije w tym sezonie wszystkie rekordy, bo już w połowie sezonu dał szansę 25 zawodnikom.

W sumie przez cztery i pół sezonu gry w ekstraklasie przez zespół Lechii przewinęło się 73 piłkarzy. Najwięcej nowych twarzy pojawiło się w poprzednich rozgrywkach (12), ale i ten rekord pewnie będzie pobity w obecnym sezonie, bo w biało-zielonych barwach już zdążyło zadebiutować 10 zawodników.

Którego z byłych piłkarzy Lechii wspominasz z największym sentymentem? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: