Sport.pl

Lechia Gdańsk będzie testować kolejnych piłkarzy. Ale dopiero w przyszłym roku

Środowa gra wewnętrzna piłkarzy aspirujących do gry w Lechii Gdańsk była ostatnią okazją w 2012 do sprawdzenia ich umiejętności. Kolejne testy piłkarzy w gdańskim klubie zaplanowano na początek stycznia.
W grze wewnętrznej nie wzięli udziału ci piłkarze z pierwszej drużyny Lechii, którzy wystąpili w niedzielnym spotkaniu ekstraklasy z Zagłębiem Lubin. Szansę na pokazanie się przed sztabem pierwszego zespołu otrzymali za to piłkarze z grup młodzieżowych oraz ci seniorzy, którzy w ostatnim czasie mają mniej okazji do gry w ekstraklasie. Oprócz nich w meczu wzięli udział testowani zawodnicy - John Karambiri z Burkina Faso i Japończyk Kosuke Ikegami. Karambiri strzelił jedną z bramek dla drużyny "zielonych", w której zagrali m.in. Christopher Oualembo, Rafał Janicki, Piotr Grzelczak, Andreu i Grzegorz Rasiak. Dla "zielonych" trafił także Oktawian Skrzecz. Dla "niebieskich" gola zdobył Patryk Tuszyński.

Kolejną turę testów Lechii zaplanowano na początek stycznia, kiedy zawodnicy wrócą z zimowych urlopów. Wówczas w Gdańsku mają zjawić się dwaj piłkarze z Bałkanów - były młodzieżowy reprezentant Bośni i Hercegowiny, 23-letni Marin Anicić, obecnie stoper Zrinjskiego Mostar, oraz pomocnik Budocnostu Podgorica Selmo Kurbegović.

Lechia obierze znów transferowy bałkański kierunek? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: