Sport.pl

Lechia Gdańsk na podium ekstraklasy po rundzie jesiennej? Wystarczy wygrać z Górnikiem Zabrze i... [ANALIZA]

Przed zakończeniem rundy jesiennej ekstraklasy wiadomo jedno - mistrzem jesieni 2012 jest Legia Warszawa. Kto zajmie pozostałe dwa miejsca na podium, wciąż pozostaje zagadką. Szansę na pudło ma nawet szósta w tabeli Lechia Gdańsk
Warunkiem koniecznym, który pozwoli biało-zielonym myśleć o podium ekstraklasy, jest sobotnie zwycięstwo z Górnikiem Zabrze i korzystne dla biało-zielonych wyniki w spotkaniach Korona Kielce - Lech Poznań oraz Polonia Warszawa - Pogoń Szczecin.

Obecnie sytuacja w tabeli wygląda następująco:

1. Legia33+18
2. Lech26+5
3. Śląsk26+4
4. Polonia25+12
5. Górnik25+10
6. Lechia23+5
Przy idealnym dla gdańszczan układzie wyników Lechia może wskoczyć nawet na drugie miejsce w tabeli. By tak się stało, sama musi wygrać w Zabrzu, nawet skromnie 1:0, i liczyć na porażki zarówno Lecha, jak i Polonii (w naszym zestawieniu obie drużyny hipotetycznie przegrywają również po 0:1). Wówczas tabela może kształtować się następująco:

1. Legia33+18
2. Lechia26+6
3. Śląsk26+4
4. Lech26+4
5. Polonia25+11
6. Górnik25+9
W przypadku, gdyby tylko jeden z meczów rywali Lechii do zajęcia miejsca na podium ekstraklasy potoczył się po myśli biało-zielonych, gdańszczanie wciąż mają szansę na trzecie miejsce w tabeli. Jeśli Lech, który w rundzie jesiennej świetnie spisuje się na wyjazdach, wygra lub zremisuje w niedzielę w Kielcach, a Polonia straci trzy punkty u siebie z Pogonią, to Lechia (przy założeniu, że wygra w Zabrzu) znajdzie się na trzecim miejscu w tabeli. W poniższej tabeli również uwzględniono spotkania, które hipotetycznie zakończą się wynikami 1:0.

1. Legia33+18
2. Lech29+6
3. Lechia26+6
4. Śląsk26+4
5. Polonia25+11
6. Górnik25+9
Podium da Lechii także zwycięstwo w Zabrzu, wygrana lub remis Polonii, przy jednoczesnej porażce Lecha Poznań. Wtedy tabela może wyglądać tak:

1. Legia33+18
2. Polonia28+13
3. Lechia26+6
4. Śląsk26+4
5. Lech26+4
6. Górnik25+9
Jeśli zespoły "Czarnych koszul" i "Kolejorza" zdobędą razem jakiekolwiek punkty, wówczas Lechia wypadnie poza podium ekstraklasy. Teoretycznie przy wygranej lub remisie Lecha i remisie Polonii Lechia ma szansę zająć miejsce na podium, ale w tym przypadku musiałaby dokonać cudu i wygrać w Zabrzu różnicą aż siedmiu bramek, co, biorąc pod uwagę, że Górnik w całej rundzie stracił jak na razie tylko 11 goli, wydaje się skrajnie nieprawdopodobne.

Ponieważ drużyny nie rozegrały jeszcze pełnego cyklu spotkań mecz - rewanż, o miejscu w tabeli decyduje korzystniejsza różnica bramek. W przypadku równego bilansu wyższe miejsce zajmuje ta drużyna, która ma większą liczbę goli strzelonych.

Lechia zajmie miejsce na podium ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Skomentuj:
Lechia Gdańsk na podium ekstraklasy po rundzie jesiennej? Wystarczy wygrać z Górnikiem Zabrze i... [ANALIZA]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX