Sport.pl

Górnik Zabrze zagra z Lechią Gdańsk bez dwóch kluczowych piłkarzy

W kończącym rundę jesienną sobotnim meczu Górnika Zabrze z Lechią Gdańsk (godz. 18, relacja na trojmiasto.sport.pl) gospodarze zagrają bez dwóch kluczowych piłkarzy: Aleksandra Kwieka oraz Arkadiusza Milika. Obaj pauzują za czerwone kartki.
Zarówno Kwiek, jak i Milik to wyróżniające się postaci nie tylko Górnika, ale całej ekstraklasy. Kwiek, który na początku tego roku przymierzany był do Lechii, to generał armii trenera Adama Nawałki, główny rozgrywający i lider zespołu. W tym sezonie osiągnął życiową formę i niektórzy eksperci polecali go nawet selekcjonerowi reprezentacji Polski Waldemarowi Fornalikowi. W kadrze narodowej jest już za to 18-letni Milik, jeden z największych talentów jakie pojawiły się w polskiej piłce w ostatnich latach. W tym sezonie zdobył on już siedem bramek (tylko o dwie ustępuje pod tym względem najlepszemu strzelcowi Lechii Abdou Razackowi Traore), w większości niezwykle efektownych.

Obaj piłkarze nie zagrają z Lechią przez... własną bezmyślność. Kwiek zarobił czerwoną kartkę w spotkaniu 13. kolejki z Pogonią Szczecin (0:0). Na środku boiska wyprostowaną, uniesioną nogą zaatakował Petera Hricko i w tej sytuacji decyzja sędziego mogła być tylko jedna - czerwona kartka. Komisja Ligi oceniła ten faul na dwa mecze kary, Kwiek nie zagrał więc w poprzednim meczu Górnika z Wisłą Kraków, zabraknie go także w starciu z Lechią.

Faul Kwieka zobacz TUTAJ

Równie głupio wyleciał z boiska Milik. We wspomnianym meczu Górnika z Wisłą, przy prowadzeniu własnego zespołu 3:1, Milik brutalnie wyciął wychodzącego z kontrą Michała Szewczyka i podobnie jak Kwiek zasłużenie obejrzał czerwoną kartkę. On również dostał dwa mecze kary, oprócz spotkania z Lechią ominie go więc także inauguracja rundy wiosennej. Oczywiście pod warunkiem, że w przerwie zimowej nie opuści polskiej ligi (a chętnych nie brakuje).

Faul Milika zobacz TUTAJ

Osłabiona zagra w Zabrzu także Lechia. Z powodu kontuzji i chorób w meczu z Górnikiem nie wystąpi aż ośmiu piłkarzy: Mateusz Machaj, Kacper Łazaj, Sebastian Madera, Sebastian Małkowski, Bartosz Kaniecki, Levon Hajrapetjan, Marko Bajić oraz Maciej Kostrzewa.

Kto bardziej osłabiony Lechia czy Górnik? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: