Sport.pl

Abdou Razack Traore: "Na 99 procent zostaję w Lechii Gdańsk". To tylko żart, czy...?

Gdzie w przyszłym roku grał będzie Abdou Razack Traore? To najbardziej aktualne pytanie w Lechii Gdańsk ostatnich kilku miesięcy. Rąbka tajemnicy uchylił sam piłkarz... w rozmowie z Prejucem Nakoulmą podczas meczu z Górnikiem Zabrze. Ich prywatną rozmowę uchwyciły kamery stacji Canal+
- Na 99 procent zostaję - powiedział do Nakoulmy Traore. - A ja na 100 procent odchodzę - zrewanżował się swojemu koledze z reprezentacji Burkina Faso Nakoulma.

Tę krótką rozmowę zarejestrowały kamery stacji Canal+, która transmitowała sobotnie spotkanie Górnika z Lechią. Scenkę zaprezentowano później w programie Liga+. Nie wiadomo, czy obaj piłkarze wiedzieli, że są w tym momencie nagrywani i czy nie zrobili sobie kosztem telewizji drobnego żartu. Jeśli rozmawiali "na poważnie", to ich deklarację można potraktować całkiem serio.

POLECAMY - PARKING PRZECIĘTNEGO KLUBU EKSTRAKLASY, A TAM... [ZDJĘCIA]Według oficjalnego przekazu z gdańskiego klubu Traore o swojej decyzji ma poinformować w poniedziałek, jeszcze przed swoim wyjazdem do Afryki. Sam zawodnik jeszcze przed meczem w Zabrzu podkreślał, że ma więcej niż pięć ofert i niemały ból głowy, na którą się zdecydować. Zaznaczył również, że z ogłoszeniem swojego wyboru może jeszcze zwlekać przez najbliższych kilka dni.

Wiadomo na pewno, że najskuteczniejszy piłkarz biało-zielonych z Lechii otrzymał ofertę bardzo korzystną pod względem finansowym. Za rok gry Traore miałby dostać nawet 300 tys. euro. Oprócz gdańskiego klubu o piłkarza stara się również Legia Warszawa, a także kluby z niemieckiej Bundesligi i Chin.

Traore mówił poważnie, czy żartował? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: