Abdou Razack Traore z Lechii Gdańsk powołany do kadry Burkina Faso na Puchar Narodów Afryki

Ofensywny pomocnik Lechii Gdańsk, jedna z gwiazd T-Mobile Ekstraklasy, Abdou Razack Traore dostał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Burkina Faso przed przyszłorocznym Pucharem Narodów Afryki.
Traore to wicelider klasyfikacji strzelców ekstraklasy. W obecnym sezonie w 13 ligowych meczach strzelił 9 bramek. Dla Traore to już druga okazja, aby znaleźć się w kadrze Burkina Faso na Puchar Narodów Afryki. Pomocnik pojechał na turniej na początku 2012 roku, jednak ze względu na problemy z obywatelstwem (Traore urodził się w Abidżanie na Wybrzeżu Kości Słoniowej) nie zagrał podczas tej imprezy żadnego meczu.

Zgrupowanie, po którym nastąpi ostateczna selekcja kadry, rozpocznie się 3 stycznia. Turniej odbędzie się w terminie 19 stycznia - 10 lutego 2013 roku w Republice Południowej Afryki.

PNA przechodzi obecnie małą reformę i z lat parzystych jego organizacja przenoszona jest na lata nieparzyste (aby nie kolidować m.in. z mistrzostwami świata). Obecna forma piłkarza Lechii wskazuje na to, że pojedzie on na mistrzostwa Afryki. Bardziej niepewna wydaje się jego przyszłość w gdańskim klubie.

Kontrakt Traore wygasa bowiem z końcem roku. Piłkarz przyznaje, że ma wiele ofert, w tym bardzo ciekawą z Lechii (czytaj TUTAJ ), a po ostatnim meczu z Górnikiem Zabrze stwierdził, że na 99 proc. zostaje w Gdańsku (czytaj TUTAJ ). Reprezentant Burkina Faso miał jednak podjąć decyzję do 10 grudnia. Niestety, nie jest ona jeszcze znana.