Lechia Gdańsk będzie miała nowego właściciela? Milioner z Niemiec kupi klub i zatrzyma Abdou Razacka Traore?

PRZEGLĄD PRASY. Wraca temat zmiany właściciela Lechii Gdańsk. Według dziennika ?Fakt? większościowym udziałowcem gdańskiego klubu ma zostać niemiecki milioner Franz Josef Wernze, który miałby zatrzymać w drużynie jej gwiazdę Abdou Razacka Traore
O przemianach właścicielskich w Lechii było głośno w maju 2012 roku. Wówczas w gdańskim środowisku mówiło się, że Wernze, właściciel niemieckiej Etl-Gruppe, chce przejąć gdański klub, oferując dotychczasowemu właścicielowi cztery miliony euro. Ostatecznie do transakcji nie doszło, a Kuchar zaoferował sprzedaż swoich udziałów miastu Gdańsk. Jednak i ta sprzedaż nie doszło do skutku i Kuchar nadal pozostaje właścicielem Lechii.

Według "Faktu" Wernze nie stracił jednak zainteresowania kupnem Lechii. Klub miał już ponoć przejść procedurą tzw. due diligence, czyli analizy pod względem kondycji handlowej, finansowej, prawnej i podatkowej.

Zdaniem "Faktu" bliska jest także decyzja Traore o pozostaniu w Gdańsku. Wskazywać może na nią to, że Traore zarezerwował na luty bilety lotnicze do Gdańska, dokąd ma wrócić po zakończeniu turnieju o Puchar Narodów Afryki. Poza tym ma również wprowadzić się do nowego mieszkania, które wynajął właśnie w Gdańsku.

Więcej w "Fakcie"

Lechia powinna mieć nowego właściciela? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »