Sport.pl

Andrzej Kuchar sprzedaje akcje Lechii Gdańsk. Sprzedaje... sobie. Czy będzie jednak zmiana właściciela?

Andrzej Kuchar chce sprzedać swoje akcje w Lechii Gdańsk. Kupcem będzie Wrocławskie Centrum Finansowe, którego właścicielem jest... Kuchar. Czy ta transakcja to jednak przymiarka do sprzedaży klubu?
Kuchar jest posiadaczem akcji serii A, które wyemitowano przy okazji przekształcania OSP Lechia w spółkę akcyjną. Pozostałymi akcjonariuszami serii A są członkowie stowarzyszenia. WCF z kolei ma swoim ręku akcje serii B. Obecnie Kuchar jest w posiadaniu 700 tys. akcji, a WCF 10 mln akcji. Pozostali udziałowcy kontrolują 4,3 mln akcji.

W maju Kuchar chciał odsprzedać swoje akcje oraz akcje WCF, którego jest właścicielem, miastu Gdańsk. Wówczas zaproponował cenę 1 zł za jedną akcję. Łącznie przejęcie przez miasto Lechii kosztowałoby ok. 11 mln zł. Do transakcji jednak nie doszło.

Niewykluczone jednak, że temat odsprzedaży udziałów Kuchara powróci. Jak informuje portal trojmiasto.pl wrocławski biznesmen zamierza sprzedać swoje akcje, które nabył jako osoba fizyczna, Wrocławskiemu Centrum Finansowemu. Swój pakiet 700 tys. sztuk akcji wycenił na 1 mln 50 tys. zł, czyli po 1,5 zł za sztukę. WCF po tej transakcji będzie mieć 10 mln 700 tys. akcji.

Skupienie tak dużego pakietu akcji we Wrocławskim Centrum Finansowym może świadczyć o chęci dalszego odsprzedania udziałów przez WCF innemu podmiotowi. Spekuluje się, że Lechię miałby kupić niemiecki milioner Franz Josef Wernze. Jeśli wziąć pod uwagę, że akcje są wyceniane po 1,5 zł za sztukę, to przejęcie przez ewentualnego nowego właściciela pakietu WCF kosztowałoby go nieco ponad 16 mln zł.

We wtorek o godz. 17 odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które ma zatwierdzić sprawozdanie finansowe za okres od 1 lipca 2011 do 30 czerwca 2012.

Czy Lechia zmieni właściciela? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Skomentuj:
Andrzej Kuchar sprzedaje akcje Lechii Gdańsk. Sprzedaje... sobie. Czy będzie jednak zmiana właściciela?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX